Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   DIY . Φτιάχτο μόνος σου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Ηχομόνωση επίπλου (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=93729)

Undertaker 26-09-16 19:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Τάκης (Μήνυμα 966996)
Μάστορααααααααας :)

Ναι βρε, πολύ δύσκολο ήταν......
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Artemisia (Μήνυμα 966997)
Ωραία Σταυρο !! :D

Ευχαριστώ πολύ Κούλα.
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsoui (Μήνυμα 966999)
Μια χαρα μαστορι!
Ειναι σαν ψυγειο οταν κλεινεις το ντουλαπι κλεινει και το φως?:D

Όχι και όταν ξεχνάς να το κλείσεις, αλλάζεις συνέχεια μπαταρίες....παθών......συνέχεια όμως.

Τάκης 26-09-16 19:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Safarpn (Μήνυμα 967000)
Ναι βρε, πολύ δύσκολο ήταν......

Άλλοι έχουν μανταλάκια στα χέρια βρε

Undertaker 26-09-16 19:53

Τάκη....με πεθανε η μέση τόση ώρα στα πατώματα και χωμένος μέσα στα ντουλάπια. Αρνούμαι να ξανακάνω κάτι παρόμοιο.
Βρήκα στο μαγαζί ενός χαζού πετροβαμβακα αλλά.μου φάνηκε πολύ μαλακος αν και ήταν πεπιεσμένος όπως μου είπε ο.....χαζούλης. Υπάρχει κάτι άλλο να βάλω;

Τάκης 26-09-16 20:17

Είναι όντως μαλακός ο πετροβάμβακας, βαμβάκι είναι.
Δοκίμασε με dow βρε, αλλά το κομμάτι να είναι όσο το το φίλτρο ακριβώς, όχι μεγαλύτερο, να μη περισσεύει κομμάτι και να συντονίζει

Undertaker 26-09-16 20:21

Είχα την εντύπωση πως ήταν ιδιαίτερα πεπιεσμένος και γινόταν σκληρός, συμπαγής αλλά με μια ελαχιστη ελαστικότητα που του επιτρέπει να απορροφάει κραδασμους. Με το dow, επειδή είναι σκληρό, πιστεύω θα τα κανω χειρότερα. Δε μπορώ να καταλάβω όμως γιατί έχει σημασία αυτό που λες με το μεγεθος, να είναι ίδιο δηλαδή με τον πάτο του φίλτρου.

tsoui 26-09-16 20:26

Αν δε βιαζεσαι τρελα να δω αν μου εχει περισσεψει αυτο που εχω βαλει να σου στειλω, απλα επειδη αν ειναι θα ειναι στο παταρι εχει μια σχετικη μανουρα και πρεπει να βρω τον χρονο

Undertaker 26-09-16 20:33

Χαλάρωσε ρε Χρήστο, δεν υπάρχει λόγος. Στην τελική μου ειπε ο "χαζούλης" με τα οικοδομικά υλικά ότι μαλλον θα φέρει Ricofon οπότε θα βάλω και πανω και κάτω.....και γιατί τον αποκαλώ χαζούλη; Πήγα σήμερα να πάρω πετροβαμβακα. Τον ψάχναμε μαζί στην μάντρα του κανα μισάωρο. Το βρίσκουμε "αυτό είναι" μου λεει. "Πιάσε ένα κομμάτι" του λέω. Μου λέει "Να σου πω, ένας τύπος πήρε μπόλικο πριν λίγες μέρες, μου είπε ότι του περισσεψε και μπορεί να το φέρει πίσω το υπόλοιπο. Για να μη βγάλω από τη συσκευασία, θες να ξαναπερασεις κάνα δυο φορές αν το έχει φέρει πίσω να σου δώσω απο εκείνο;". "Το θέλω σήμερα και θα το πληρωσω, δε θα μου το κάνεις δώρο" "οκ τότε, περνά μέσα στη βδομάδα να σου δώσω αν το φέρει πίσω"...... Του λέω "μεγαλε, η μάνα σου είχε κι άλλο τσακάλι ή μόνος σου τη βασάνιζες;".....άρχισε να γελάει και τον έπιασε νευρικο. Έφυγα ψυθιρίζοντας διάφορα γαλλικά και ακόμα γελουσε ο γίββωνας!!!

Τάκης 26-09-16 20:56

Για τις διαστάσεις, το είπα γιατί αν περισσεύει κομμάτι γύρω γύρω και σηκωθεί λίγο, με τους κραδασμούς θα κουνιέται και θα κάνει θόρυβο

Undertaker 26-09-16 20:57

Το dow δε πρόκειται να σηκωθεί

Τάκης 26-09-16 21:01

Κόψε το εσύ ακριβώς και δεν θα σηκωθεί

Undertaker 26-09-16 21:04

Όταν το κόψω δηλαδή....δε θα σηκώνεται; Κάνει ομως μετά τη δουλειά του;....κομμένο εννοώ......γιααααα πες!

Τάκης 26-09-16 21:20

Βρε θα τον κόψεις όσο είναι το μέγεθος του φίλτρου, να πατάει όλο το φίλτρο επάνω,
δεν θέλει πτυχίο μηχανικού

Diskus fan 27-09-16 23:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Safarpn (Μήνυμα 967027)
Χαλάρωσε ρε Χρήστο, δεν υπάρχει λόγος. Στην τελική μου ειπε ο "χαζούλης" με τα οικοδομικά υλικά ότι μαλλον θα φέρει Ricofon οπότε θα βάλω και πανω και κάτω.....και γιατί τον αποκαλώ χαζούλη; Πήγα σήμερα να πάρω πετροβαμβακα. Τον ψάχναμε μαζί στην μάντρα του κανα μισάωρο. Το βρίσκουμε "αυτό είναι" μου λεει. "Πιάσε ένα κομμάτι" του λέω. Μου λέει "Να σου πω, ένας τύπος πήρε μπόλικο πριν λίγες μέρες, μου είπε ότι του περισσεψε και μπορεί να το φέρει πίσω το υπόλοιπο. Για να μη βγάλω από τη συσκευασία, θες να ξαναπερασεις κάνα δυο φορές αν το έχει φέρει πίσω να σου δώσω απο εκείνο;". "Το θέλω σήμερα και θα το πληρωσω, δε θα μου το κάνεις δώρο" "οκ τότε, περνά μέσα στη βδομάδα να σου δώσω αν το φέρει πίσω"...... Του λέω "μεγαλε, η μάνα σου είχε κι άλλο τσακάλι ή μόνος σου τη βασάνιζες;".....άρχισε να γελάει και τον έπιασε νευρικο. Έφυγα ψυθιρίζοντας διάφορα γαλλικά και ακόμα γελουσε ο γίββωνας!!!

:smt043 :smt044
:smt043 :smt044
:smt043 :smt044
:smt043 :smt044
:smt043 :smt044


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:13.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01734 seconds with 11 queries