Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Επί παντός επιστητού (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Συζήτηση για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=89192)

tsoui 07-02-16 22:39

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από takis_gt (Μήνυμα 918677)
Καλή αρχή :)

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsala (Μήνυμα 918714)
καλη αρχη Χρηστο! ολα καλα θα πανε!!!

Ευχαριστω απο χθες καλα τα παω μεχρι τωρα ατσιγαρος κατι γινεται:)

more2 08-02-16 00:03

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sailor247 (Μήνυμα 919087)
Παντως παιδια για ατμοποιητες,μπαταριες,μπαταριοθηκες μονο απο Κινα.Εγω περιμενω τωρα το evic vtc mini που εδω εχει 80 ευρω απο fasttech το πηρα 37!!Και υπαρχει τροπος για παρακαμψη των capital controls για paypal.


LONG LIVE FASTTECH!!
Να ναι καλα οι Κινέζοι! Γιατί αν περιμένουμε απο Έλληνες φέξε μου και γλύστρισε....
:rolleyes:

johnpecn` 12-02-16 23:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από sailor247 (Μήνυμα 919087)
Παντως παιδια για ατμοποιητες,μπαταριες,μπαταριοθηκες μονο απο Κινα.Εγω περιμενω τωρα το evic vtc mini που εδω εχει 80 ευρω απο fasttech το πηρα 37!!Και υπαρχει τροπος για παρακαμψη των capital controls για paypal.

Ο τρόπος για παράκαμψη ποιος είναι; Γιατί είδα το σάιτ που λες και σκέφτομαι να πάρω το kanger topbox mini kit.

Skydiver 13-02-16 15:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από johnpecn` (Μήνυμα 920799)
Ο τρόπος για παράκαμψη ποιος είναι; Γιατί είδα το σάιτ που λες και σκέφτομαι να πάρω το kanger topbox mini kit.

Διάβασε από την αρχή το θέμα, νομίζω πως έχει αναφερθεί κάπου, αλλιώς ρίξε μια ματιά εδώ. ;)

johnpecn` 13-02-16 15:05

Μάλιστα δεν το έχω με διπλοτριδιπλους λογαριασμούς κλπ;) τα είχα διαβάσει αυτά, έλεγα μήπως υπήρχε τίποτα πιο απλό γι αυτό ρώτησα.

Skydiver 13-02-16 18:16

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από johnpecn` (Μήνυμα 920956)
Μάλιστα δεν το έχω με διπλοτριδιπλους λογαριασμούς κλπ;) τα είχα διαβάσει αυτά, έλεγα μήπως υπήρχε τίποτα πιο απλό γι αυτό ρώτησα.

Είναι πολύ απλό. Αν έχεις λογαριασμό, θα γνωρίζεις πόσο απλό είναι φτιάξεις έναν τέτοιο λογαριασμό. Φτιάχνεις λοιπόν έναν ακόμη με διαφορετικό όμως mail. Τον δεύτερο λογαριασμό δεν χρειάζεται να τον συνδέσεις με κάποια κάρτα όπως έχεις κάνει με τον πρώτο. Αφού τον φτιάξεις, βάζεις χρήματα από την κάρτα σου στον πρώτο (όπως έκανες και παλαιότερα δηλαδή), στέλνεις τα χρήματα από τον έναν (πρώτο) στον άλλο (δεύτερο) και αυτό ήταν. Κάνεις τις αγορές σου με τα χρήματα που υπάρχουν στον δεύτερο λογαριασμό ;)

tsoui 13-02-16 21:35

Για την παρακαμψη δεν εχω ιδεα να σου πω αλλα απ το σαββατο εχω τον ατμοποιητη της kangertech sub mini αλλα με αλλο mod, μια χαρα μου φαινεταισε σχεση με την ασχετοσυνη μου :)

tsala 13-02-16 22:08

Γεια σου Χρηστο!
ιδιο ατμο εχουμε:D
Τι μοντακι εχεις;


Υ.γ κι εγω δεν εχω δοκιμασει ακομα την παρακαμψη:rolleyes:

tsoui 13-02-16 22:14

Χαχα α ρε Γιαννη τα μεγαλα πνευματα συναντουνται χαχα
Το joyetech evic-vtc mini

tsala 13-02-16 22:30

:D:D
πολυ ωραιο mod , το χω βαλει στο ματι μηνες τωρα.. και τελικα εχω ηδη 3 κι ακομα να το παρω:D:D:D
καποια στιγμη θα το χτυπησω απο fasttech

Skydiver 14-02-16 01:30

Το παρεάκι μου... ;)
http://www.aquatek.gr/rimages/albums...psligsdeep.jpg

tsala 14-02-16 01:36

Aυτα ειναι!!!:smt041

Michali[s] 14-02-16 02:05

1 Συνημμένο(α)
Ωψ, τι εχουμε εδω? Παρεακια παρεακια?

Skydiver 14-02-16 12:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Michali[s] (Μήνυμα 921192)
Ωψ, τι εχουμε εδω? Παρεακια παρεακια?

χαχαχα έτσι!!! :smt023

tsoui 14-02-16 15:48

Και το δικο μου ;)
http://www.aquatek.gr/rimages/albums...psvcsnvjhp.jpg

johnpecn` 14-02-16 16:02

Ρε παιδιά έχω ήδη βάλει στο καλάθι το eleaf istick60w με τον melo2 αυτό για τον αδελφό μου
Και εγώ έχω διαλέξει το joytech 75w, ατμοποιητη ποιον να πάρω; έχω μπερδευτεί, να πάρω ένα melo2 κ εγώ; Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ή γεύση πιο πολύ,έχετε να προτείνεται κάποιον;
-------------------------
Και κάτι ακόμα ο melo2 παίρνει αντίσταση 1.5ωμ ή όχι;

Skydiver 14-02-16 21:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από johnpecn` (Μήνυμα 921284)
Ρε παιδιά έχω ήδη βάλει στο καλάθι το eleaf istick60w με τον melo2 αυτό για τον αδελφό μου
Και εγώ έχω διαλέξει το joytech 75w, ατμοποιητη ποιον να πάρω; έχω μπερδευτεί, να πάρω ένα melo2 κ εγώ; Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ή γεύση πιο πολύ,έχετε να προτείνεται κάποιον;
-------------------------
Και κάτι ακόμα ο melo2 παίρνει αντίσταση 1.5ωμ ή όχι;

Ο Subtank mini της Kangertech είναι πολύ καλός και δοκιμασμένος από χιλιάδες ατμιστές. Έχω ακούσει και πολύ καλά λόγια για τον Triton της Aspire. Όλα αυτά όσο αφορά ατμοποιητές που δέχονται εργοστασιακές αντιστάσεις αλλά και επισκευάσιμες. Τώρα αν δεν σε απασχολεί το εργοστασιακό κομμάτι και ψάχνεσαι μόνο για επισκευάσιμους, υπάρχουν αρκετές προτάσεις με μία από τις κορυφαίες, αυτή του Kayfun. Το θέμα αυτό είναι πολύ προσωπικό και την απάντηση μπορείς να την δώσεις μόνος σου από δοκιμές που θα κάνεις είτε σε καταστήματα, είτε από κάποιους φίλους συνατμιστές... ;)

johnpecn` 14-02-16 22:11

Μάλιστα το κακό είναι ότι όλοι οι φίλοι είτε δεν καπνίζουν καθόλου ή κάνουν κανονικό
Μόνο τον μελο έχω δοκιμάσει του αδελφού μου, με eleaf istick40 και δεν μου είπε και πολλά.
Για το joyetech τι λες το 75watt ή το 60watt ή θα πρότεινες κάτι άλλο;

Skydiver 15-02-16 15:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από johnpecn` (Μήνυμα 921370)
Μάλιστα το κακό είναι ότι όλοι οι φίλοι είτε δεν καπνίζουν καθόλου ή κάνουν κανονικό
Μόνο τον μελο έχω δοκιμάσει του αδελφού μου, με eleaf istick40 και δεν μου είπε και πολλά.
Για το joyetech τι λες το 75watt ή το 60watt ή θα πρότεινες κάτι άλλο;

Δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ του istick και του vtc. Το vtc είναι πολύ ανώτερο. Μην σε μπερδεύουν τα watt. Η ίδια συσκευή είναι. Εγώ την είχα παλαιότερα και ήταν 60w. Μετά την προηγούμενη αναβάθμιση λογισμικού είναι πλέον 75W!. Από τότε έχει βγάλει ακόμη ένα update με το οποίο μπορείς να ρυθμίσεις εσύ τα σύρματα που χρησιμοποιείς στο mode TC (έλεγχος θερμοκρασίας). Οπότε το Joytech Evic Vtc mini είναι ένα. Στα watt παίζει ρόλο πιο λογισμικό έχει. Κάτι το οποίο είναι πάρα πολύ εύκολο να αναβαθμίσεις... ;)

johnpecn` 15-02-16 15:32

Μάλιστα ωραίος:) οπότε θα πάρω το vtc και θα ψησω και τον αδελφό μου για το ιδιο :)

tsala 15-02-16 15:45

1 Συνημμένο(α)
Ας βαλω κι εγω τον subtank μου με ενα απο τα μοντακια μου..

Τάκης 01-03-16 08:04

Το Σ/Κ η γυναίκα μου μου ζήτησε να της φτιάξω ένα μπουκαλάκι με 0 νικοτίνη (σκέτη γλυκερίνη δηλαδή) με το άρωμα που βάζω πάντα, και άλλο ένα μπουκαλάκι χωρίς άρωμα και λίγη νικοτίνη. Της τα έφτιαξα και αυτό χωρίς άρωμα το έκανα 7αρι περίπου (2 μέρη 36αρα και 8 μέρη γλυκερίνη). Το χωρίς άρωμα της άρεσε, όταν έκανε και αυτό με άρωμα αισθανόταν ένα γδάρσιμο στο λαιμό και έτσι αποφάσισε να κάνει από εδώ και πέρα χωρίς άρωμα, το δοκίμασα και δεν ήταν άσχημο, σκέφτομαι να φτιάξω και ένα μπουκαλάκι για εμένα :)
Την φόβισε αυτό με την ασθένεια του "Ποπ Κορν" :confused:

tsala 01-03-16 12:07

1 Συνημμένο(α)
Τακη μην μας τρομοκρατεις!!:D:D
Παρτε μια φωτο με το πυροβολο μου ,να τα ξεχασετε ολα!:D:D

Τάκης 01-03-16 12:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsala (Μήνυμα 926476)
Παρτε μια φωτο με το πυροβολο μου ,να τα ξεχασετε ολα!:D:D

Κλαρίνο θες να πεις :D:D:D:D

tsala 01-03-16 12:10

Πες το κι ετσι:D:D

Michali[s] 01-03-16 12:49

Τακη δοκιμασε pink mule σκετη βαση. Την βρισκεις εδω και εδω

Εδω η παρασκευαστρια.


Νιαμ Νιαμ

Τάκης 01-03-16 13:49

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Michali[s] (Μήνυμα 926490)
Τακη δοκιμασε pink mule σκετη βαση. Την βρισκεις εδω και εδω

Εδω η παρασκευαστρια.


Νιαμ Νιαμ

Ειχα σκοπό να πάρω απο Δανία, αλλά με προλαβαν τα capital control, και ήθελα να πάρω την 72αρα και να πάρω και τη μηδενική να τα ανακατεύω μόνος μου, αλλά δεν πρόκαμα. Μέχρι τότε έπαιρνα από Inawera.
Θα δω και τα site που μου έστειλες :)

giorgosg 01-03-16 19:54

Αυτα τα pink mule ειναι καλητερα απο της atmos?
Καποιος συνατμιστης μου ειπε να αλλαζω την αντισταση
το αργοτερο στον μηνα για λογους υγειας,αυτο κανει κι αυτος.
Ισχυει κατι τετοιο?

Τάκης 01-03-16 20:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giorgosg (Μήνυμα 926594)
Καποιος συνατμιστης μου ειπε να αλλαζω την αντισταση
το αργοτερο στον μηνα για λογους υγειας,αυτο κανει κι αυτος.
Ισχυει κατι τετοιο?

Ναι, έχω παρατηρήσει πως το υγρό καίγεται ή γεμίζει μαυρίλα, αν βράσεις την αντίσταση φεύγει η μαυρίλα αλλά ο ατμός χάνει τη γεύση του

tsoui 01-03-16 20:16

Για αυτό παίρνεις ατμοποιητή με RBA κεφαλή και την αλλάζεις και κάθε μέρα αν έχεις όρεξη :)


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:14.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02893 seconds with 11 queries