Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Ζωοτεχνια 2011:προετοιμασιες, εθελοντες, ιδεες και υλικα (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=48370)

κ.ω.σ.τ.α.ς. 26-01-11 16:43

δεν τα θελετε ενταξι:(

bokostas 26-01-11 16:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από κ.ω.σ.τ.α.ς. (Μήνυμα 544624)
δεν τα θελετε ενταξι:(

Συνονόματε συγνώμη που δεν σου απαντήσαμε και σε ευχαριστούμε πολύ για την ευγενική σου προσφορά.
Περιμέναμε να σου απαντήσουν τα παιδιά που έχουν αναλάβει να φτιάξουν το ενυδρείο της λίμνης Μαλάουι,
αλλά αυτοί είτε δεν είδαν το μήνυμά σου, είτε ευελπιστούν να βρουν ψάρια από Θεσσαλονίκη, για να μην
μπλέξουμε με μακρυνές μεταφορές και αποστολές και τα ταλαιπωρήσουμε, ειδικά με το κρύο που έχει τώρα.

mikenuke 26-01-11 18:19

Κ.ω.σ.τ.α. σου στελνω πμ. εχει δικιο παντως ο Μποκωστας, καλα τα λεει.
Αλλα τωρα που το σκεφτομαι, θα τα πουμε με πμ.

mikenuke 26-01-11 23:01

Το ραντεβου κλειστηκε για το Σαββατο στις 8:30 στο περιπτερο 2 της ΔΕΘ.
Θα ξεκινησουμε το χτησιμο των γυψοσανιδων, μετα απο λιγη ωρα θα σκασουν μυτη τα ενυδρεια και oi βασεις.

Μεχρι στιγμης απο παρουσιες εχω:

Mikenuke
Kostaskich
Paco
Prodromos100

οι εργασιες θα κρατησουν μεχρι αργα το απογευμα. το μεσημερι θα φαμε εκει κανα σαντουιτσακι.

http://www.aquatek.gr/rimages/albums...9-cimg5216.jpg

Markos145 26-01-11 23:16

Φίλε μπορώ να ερθω το Σάββατο να βοηθείσω σε ότι χρειάζετε.Δεν ξέρω κανένα από τα παιδιά γι'αυτό αν μπορείς στειλε μου πμ να κανονίσουμε τηλεφωνικός.

george 26-01-11 23:22

Θα περάσω μετά τις 2.30

pagos4 26-01-11 23:35

Αν χρειαστεί μπορώ να φέρω ένα κυκλοφορητή Eheim compact 1002 - 1000 L/h.

kostaskich 26-01-11 23:49

kostaskich
 
θα αναρτηθει παρασκευη σιγουρα ακριβως το προγραμα.αποτι ξερω στο περιπτερο 2 θα βρισκομαστε απο τισ 8.30.θα χαρουμε να εχουμε καινουρια ατομα να γνωριστουμε κιολας.:D

tsoum 26-01-11 23:57

Εχω και εγω 1 χρονοδιακοπτη, και αμα χρειαστεί φερνω και 2ο. Βλεπω οτι εχουμε 5 μονο!

QS-Plan 27-01-11 00:00

Καλησπέρα (ή μάλλον καλημέρα).

Θα βολέψει να βρεθώ με κανέναν να του δώσω τις πέτρες? Τις έχω στο αυτοκίνητο και τις έχω μέσα στην περιποίηση... Salonica by night.... όποιον του βολέψει να βρεθούμε να τις δώσω ώστε να βοηθήσουν στο στήσιμο, αν χρειαστεί, ας μου στείλει ένα πμ...

bokostas 27-01-11 06:36

Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω το Σάββατο, αλλά την Κυριακή θα είμαι σίγουρα εκεί, ειδικά αν έχει τέτοια "σαντουιτσάκια".:D:p


Κώστα κάνε βρε μια βόλτα από την έκθεση, από το Σάββατο μέχρι και την Τρίτη, όλο και κάποιοι θα είμαστε εκεί, περιμένουμε πρόγραμμα.

Σε γενικές γραμμές το πρόγραμμα έχει ως εξής :
Σάββατο : από το πρωί ξεκινάνε οι εργασίες για το στήσιμο της γυψοσανίδας και θα μείνουμε εκεί μέχρι αργά το απόγευμα
Κυριακή : αν δεν προλάβουμε να βάψουμε τις γυψοσανίδες το Σάββατο, θα το κάνουμε την Κυριακή από το πρωί μέχρι όσο πάει.
Επίσης θα στηθούν οι βάσεις των ενυδρείων και οι γυάλες και ίσως να γεμίσουν με άμμο/χαλίκι, πέτρες κλπ.
Η συνάντηση μας θα γίνει στο περίπτερο με καφεδάκι και τον γνωστό χαβαλέ αλλά και παράλληλα με εργασίες.
Δευτέρα : από το απόγευμα θα στήσουμε τα ενυδρεία και θα γεμίσουν με νερό
Τρίτη : από το απόγευμα aquascaping και τελευταίες λεπτομέρειες, φωτισμός κλπ κλπ
Τετάρτη : απόγευμα θα βάλουμε μέσα τα ψάρια
-------------------------

Να πω και κάτι που ισχύει για όλους μας?? Δεν υπάρχει η πολυτέλεια να έρθει κάποιος να πάρει τα πράγματα που προσφέρουμε, θα πρέπει να τα
κουβαλήσουμε στην έκθεση και να τα έχουμε πλυμένα (πέτρες, χαλίκι), μπολιασμένα (φίλτρα) και γενικά έτοιμα για χρήση, αλλιώς δεν βγαίνει.:smt102
Ας κανονίσουμε με κάποιον γείτονα/φίλο να μοιραστούμε ένα αυτοκίνητο και το ανάλογο κουβάλημα, μόνο έτσι θα βοηθήσουμε ουσιαστικά.

maikl 27-01-11 07:40

Νομιζω οτι θα επρεπε να γινει και στα αλλα φορουμ αναφορα για την εκθεση.Εκει ο κοσμος δεν εχει ιδεα....
Ακομη και σαν event θα επρεπε να εχουν γνωση...;)

george 27-01-11 09:53

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από maikl (Μήνυμα 544972)
Νομιζω οτι θα επρεπε να γινει και στα αλλα φορουμ αναφορα για την εκθεση.Εκει ο κοσμος δεν εχει ιδεα....
Ακομη και σαν event θα επρεπε να εχουν γνωση...;)

Επειδή είναι δύσκολο για τους συντονιστές της εκδήλωσης να παρακολουθούν άλλα 4-5 φόρουμ και θα χαθεί η μπάλα, θα αναρτηθούν απλώς ανακοινώσεις για την παρουσία μας στην Ζωοτεχνία καθώς και τις υπόλοιπες εκδηλώσεις.

bokostas 27-01-11 12:16

Ζητείται εθελοντής που να ξέρει να δουλεύει βούρτσα, ρολλό και χρώματα, θα αμειφθεί με σάντουιτς 60 εκατοστών.:D:p

kostaskich 27-01-11 14:59

kostaskich
 
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 545052)
Ζητείται εθελοντής που να ξέρει να δουλεύει βούρτσα, ρολλό και χρώματα, θα αμειφθεί με σάντουιτς 60 εκατοστών.:D:p

και την προηγουμενη φορα μονοι μας τα βαψαμε ολα δεν ειναι τιποτα το βαψιμο.

κ.ω.σ.τ.α.ς. 27-01-11 16:00

mikenuk πηρες το μηνυμα πμ που εστειλα ειναι 2 λαμπιντο κιτρινα και ειναι καλα ψαρακια.

mikenuke 27-01-11 16:23

οχι δεν πηρα τιποτα.

κ.ω.σ.τ.α.ς. 27-01-11 17:52

mikenuk κιτα το πμ σου.

jiraiya 27-01-11 18:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 545052)
Ζητείται εθελοντής που να ξέρει να δουλεύει βούρτσα, ρολλό και χρώματα, θα αμειφθεί με σάντουιτς 60 εκατοστών.:D:p

αντε ρε κωστα τα σπιτια μας μονοι μας τα βαφουμε κατι θα κανουμε!!!!
αντε λοιπον σαββατ πρωι ολοι εκει για βοηθεια!!!!
(για οσους θελουν μεταφορικο μεσο απο καλαμαρια σαββατο φευγω 8 το πρωι για να ειμαι 8:30 στην εκθεση)

bokostas 27-01-11 21:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από jiraiya (Μήνυμα 545234)
αντε ρε κωστα τα σπιτια μας μονοι μας τα βαφουμε κατι θα κανουμε!!!!
αντε λοιπον σαββατ πρωι ολοι εκει για βοηθεια!!!!
(για οσους θελουν μεταφορικο μεσο απο καλαμαρια σαββατο φευγω 8 το πρωι για να ειμαι 8:30 στην εκθεση)

Μπράβο βρε Μπάμπη :smt041 κι άμα τελειώσετε την έκθεση, θέλει και το σπίτι μου ένα χεράκι.:D:rolleyes::p

jiraiya 27-01-11 21:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 545302)
Μπράβο βρε Μπάμπη :smt041 κι άμα τελειώσετε την έκθεση, θέλει και το σπίτι μου ένα χεράκι.:D:rolleyes::p

οποτε θες βρε αρκει να κανεις βαρακια απο τωρα για να εισαι ετοιμος να μετακομισουμε
τα επιπλοενυδρεια σου:smt041

Prodromos100 27-01-11 21:51

Και εγω μεσα στο βαψιμο,Μπαμπη ξερεις οτι λογο της οικοδομης που δουλευω θα σε βοηθησω αρκετα....

Κατεβαινουμε παρεα αν ειναι στην εκθεση..

bokostas 28-01-11 03:28

Ε δεν παίζεστε, συνεργείο βαφέων φτιάξατε, θα κοιτάξω να ξεμπερδέψω νωρίς τις δουλειές μου για να βάλω κι εγώ ένα χεράκι προς το μεσημέρι.:smt038

mikenuke 28-01-11 10:31

Λοιπον σημερα το πρωι, ξεφορτωσα τα υλικα στο Stand μας, αναμενετε να γινει χαμος για αλλη μια χρονια!

Αυριο 8:30 το πρωι ξεκιναμε εργασιες, γυψοσανιδες, στησιμο βασεω και ενυδρειων.

Να περασετε ολοι εστω και για ενα καφε!

tsoum 28-01-11 12:01

Κατι σημαντικότατο. Τσιμπιδες και λαβιδες και ψαλίδια κτλπ χρειαζόμαστε! Εγω έχω 1+1.

mikenuke 28-01-11 12:07

αυτοι που θα στησουνε τα ενυδρεια θα φερουν και τα συνεργα τους.

bokostas 28-01-11 22:32

Τον Στρατηγό δεν βλέπω να γράφει κι ανησυχώ, τον έφαγε η ξενιτιά φέτος...:p:rolleyes:

maikl 28-01-11 23:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 545811)
Τον Στρατηγό δεν βλέπω να γράφει κι ανησυχώ, τον έφαγε η ξενιτιά φέτος...:p:rolleyes:

.....βγηκε προωρη συνταξη με 25ετια και 5 χρονια εξαγορασιμα...:D

Τσιόνογλου Σταύρος 29-01-11 00:28

Οχι βρε σας παρακολουθώ κάθε βράδυ,εμεις θα τα πούμε την Κυριακή της έκθεσης αν όλα πάνε καλά (απο πλευράς μου).Θα έχουμε και τίποτε επισκέψεις απο Αθήνα;

george 29-01-11 00:29

Oχι Σταύρο


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:47.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02739 seconds with 11 queries