Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Τα γραφεία του συλλόγου πάνε για κλείσιμο. (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=46119)

ippomas 22-11-10 17:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 (Μήνυμα 511584)
Αν εννοεις φορουμ το gab θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι δεν εχει σχεση με τον συλλογο.Ο συλλογος ειναι πανελληνιος(και οχι του φορουμ)και θα πρεπει να τον στηριζουν ολα τα ενυδρειακα φορουμ.;)

Συμφωνω οτι ο συλογος ειναι πανελληνιος αλλα εμεσα η αμεσα εχει σχεση με ολα τα ενδρυακα φορουμ γιατι τα μελη του ειναι μεσα σε αυτα. Μπορει και πιστευω οτι μεσα απο αυτα μπορει να λειτουργει καλυτερα παρα σε συναντησεις και μονον. Και ισως αυτο να μην χρησιμοποιηθηκε στο σημειο που θα επρεπε αγαπητε Γιαννη τι εχουμε να χασουμε ωστε να βελτιωθη ο συλογος εκτος αν υπαρχουν αντιρησεις που δεν τις γνωριζουμε.

Γιαννης Μ5 22-11-10 17:43

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από ippomas (Μήνυμα 511596)
Συμφωνω οτι ο συλογος ειναι πανελληνιος αλλα εμεσα η αμεσα εχει σχεση με ολα τα ενδρυακα φορουμ γιατι τα μελη του ειναι μεσα σε αυτα. Μπορει και πιστευω οτι μεσα απο αυτα μπορει να λειτουργει καλυτερα παρα σε συναντησεις και μονον. Και ισως αυτο να μην χρησιμοποιηθηκε στο σημειο που θα επρεπε αγαπητε Γιαννη τι εχουμε να χασουμε ωστε να βελτιωθη ο συλογος εκτος αν υπαρχουν αντιρησεις που δεν τις γνωριζουμε.



Ο συλλογος εχει δικο του φορουμ μονο για τα μελη του.Αλλωστε στις συναντησεις δεν μπορουν να ερχονται ολοι.Πολλα μελη ζουν βορεια Ελλαδα.Συμφωνω με 1000 οτι χρειαζεται καποια βελτιωση οσον αφορα την δραστηριοτητα του,αλλα θα πρεπει να ειμαστε και εμεις παρον με οποιο τροπο μπορει ο καθενας,για να δωσουμε την ωθηση.Αλλωστε ο συλλογος παντα ηταν ανοικτος σε προτασεις μελων.;)

george 22-11-10 19:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από golf4470 (Μήνυμα 511573)
Γι'αυτο τον λογο ολα τα μελη καινουρια κ παλια συναντηση στις 27/11 στην ΓΣ να παρουμε τις αποφασεις.

Η επαναληπτική ΓΣ θα γίνει στις 4/12. Τότε πρέπει να έρθουν όλοι και όχι στις 27/11.

dimis_george 22-11-10 20:02

Στις εκλογές μπορούν να ψηφίσουν όλα τα οικονομικώς εντάξει μέλη του ΠΣΦΕ και φυσικά και όλοι όσοι μένουν εκτός Αθηνών με ψηφοδέλτιο που θα τους αποσταλεί...ποτε θα τους αποσταλει??μετα τις εκλογες???αν δεν κανω λαθος,οι εκλογες ειναι την κυριακη...νομιζω πως επρεπε να το ειχαμε παραλαβει ηδη!!(εφοσων αποστελετε με το ταχυδρομειο)

george 22-11-10 20:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από dimis_george (Μήνυμα 511687)
Στις εκλογές μπορούν να ψηφίσουν όλα τα οικονομικώς εντάξει μέλη του ΠΣΦΕ και φυσικά και όλοι όσοι μένουν εκτός Αθηνών με ψηφοδέλτιο που θα τους αποσταλεί...ποτε θα τους αποσταλει??μετα τις εκλογες???αν δεν κανω λαθος,οι εκλογες ειναι την κυριακη...νομιζω πως επρεπε να το ειχαμε παραλαβει ηδη!!(εφοσων αποστελετε με το ταχυδρομειο)

Για διάβασε εδώ :

http://www.aquatek.gr/vb/showpost.ph...13&postcount=1

Εν προκειμένω τυπικά η ΓΣ ορίζεται το Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

Τα μέλη που επιθυμούν να είναι υποψήφια μέλη του Δ.Σ ή της Ε.Ε. μπορούν να στείλουν την υποψηφιότητα τους στο info@aquarist.gr μέχρι και τις 26 Νοεμβρίου τα μεσάνυχτα.

bokostas 22-11-10 20:51

Βρε παιδιά σε 5 εργάσιμες που μένουν ανάμεσα στα 2 Σαββατοκύριακα, θα στείλετε ταχυδρομικά τα ψηφοδέλτια και θα σας τα στείλουμε πίσω σταυρωμένα?
Και θα προλάβουν να παραληφθούν από εσάς έγκαιρα και να καταμετρηθούν στις εκλογές? Μήπως δεν έχω καταλάβει κάτι από την διαδικασία?

george 22-11-10 20:57

Τα ψηφοδέλτια θα σταλούν με email στα μέλη του ΠΣΦΕ που κατοικούν εκτός Αθηνών.
Τα τυπώνετε....σταυρώνετε και τα βάζετε σε έναν φάκελλο τον οποίο και θα στείλετε με το ταχυδρομείο σε δικηγόρο.
Εκείνος θα μας τα φέρει στην ΓΣ για να καταμετρηθούν.

exelix 23-11-10 01:32

Λοιπόν, σε λίγες ώρες παρουσιάζομαι στη μονάδα μου... Κανονίστε μετά την προπαίδευση να έχει κάνει ο καθένας το κομμάτι του και να έχει μείνει ανοιχτό!

bokostas 23-11-10 01:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από george (Μήνυμα 511718)
Τα ψηφοδέλτια θα σταλούν με email στα μέλη του ΠΣΦΕ που κατοικούν εκτός Αθηνών.
.....

ΟΚ Γιώργο, ευχαριστώ.

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από exelix (Μήνυμα 511883)
Λοιπόν, σε λίγες ώρες παρουσιάζομαι στη μονάδα μου...

Καλή θητεία και καλό κουράγιο, σε περιμένουμε πίσω γερό και ορεξάτο. Όλα θα πάνε καλά και με τον Σύλλογο και με το στρατιωτικό σου, μη μασάς.:)

Savou 23-11-10 03:14

Παιδια θα ηθελα και εγω να βοηθησω ειμαι καινουργιος στο φορουμ αλλα το ποναω γιατι περα απο την πλακα αν δεν ηταν αυτο θα ειχα χασει πολλα λεφτα με τις σφαλμενες αγορες που θα εκανα...Ειμαι ανηλικος ομως..Γιατι ενας ανιλικος δεν μπορει να γραφτει στον συλογο..??

george 23-11-10 09:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Savou (Μήνυμα 511900)
Παιδια θα ηθελα και εγω να βοηθησω ειμαι καινουργιος στο φορουμ αλλα το ποναω γιατι περα απο την πλακα αν δεν ηταν αυτο θα ειχα χασει πολλα λεφτα με τις σφαλμενες αγορες που θα εκανα...Ειμαι ανηλικος ομως..Γιατι ενας ανιλικος δεν μπορει να γραφτει στον συλογο..??

Γιατί έτσι αναφέρει το καταστατικό του συλλόγου.

Πάνος 23-11-10 11:46

υπαρχουν ομως 1002 τροποι ενας ανηλικος να βοηθησει το συλλογο....βοηθεια δεν ειναι μονο η οικονομικη συνδρομη ;)

platy 23-11-10 14:24

παρακολουθωντας το θεμα που ανοιχτηκε και παρευρισκομενος σχεδον ανελειπως απο την στιγμη που εγινα μελος στις συναντησεις του συλλογου εχω να αναφερω τα εξης :αμετρητες οι φορες που εχει γινει θεμα στη συναντηση το πως και το γιατι ενω πολλοι ειναι αυτοι που γραφουν στα φορα δεν εχουν ερθει ουτε για βολτα στα γραφεια ..αντι να πληρωσετε 6 ευρω για ενα καφε στην καφετερια μπορειτε καλλιστα να ερχεστε στα γραφεια οπου και θα ενισχυσετε το ταμειο και θα απολαυσετε καφε-αναψυκτικο ή οτι θελετε και φυσικα θα ανταλλαξετε γνωσεις με τα υπολοιπα μελη ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΩΡΩ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΟ...Οσες παρακλησεις και να γινουν απο εδω ,αν καποιος πραγματικα δεν παρευρεθει δεν πιστευω οτι θα καταλαβει ποτε τι εστι συναντηση,συνομιλια,κλπ κλπ...Δεν ειναι μονο η οικονομικη συνεισφορα,ο καθενας μπορει να βοηθα στη διατηρηση των γραφειων και στην υπαρξη του συλλογου με πολλους τροπους..Δυστηχως ακομα και οσες φορες προλαβαινω να πηγαινω φετος στα γραφεια (λογω 3λυκειου και διαβασματος) βρισκομαστε συνεχεια τα ιδια ατομα ..Η δραστηριοτητες πολλες,το οικονομικο κανονιζεται,ιδεες υπαρχουν ..ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ..??

Γιαννης Μ5 23-11-10 18:06

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από platy (Μήνυμα 512038)
παρακολουθωντας το θεμα που ανοιχτηκε και παρευρισκομενος σχεδον ανελειπως απο την στιγμη που εγινα μελος στις συναντησεις του συλλογου εχω να αναφερω τα εξης :αμετρητες οι φορες που εχει γινει θεμα στη συναντηση το πως και το γιατι ενω πολλοι ειναι αυτοι που γραφουν στα φορα δεν εχουν ερθει ουτε για βολτα στα γραφεια ..αντι να πληρωσετε 6 ευρω για ενα καφε στην καφετερια μπορειτε καλλιστα να ερχεστε στα γραφεια οπου και θα ενισχυσετε το ταμειο και θα απολαυσετε καφε-αναψυκτικο ή οτι θελετε και φυσικα θα ανταλλαξετε γνωσεις με τα υπολοιπα μελη ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΩΡΩ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΟ...Οσες παρακλησεις και να γινουν απο εδω ,αν καποιος πραγματικα δεν παρευρεθει δεν πιστευω οτι θα καταλαβει ποτε τι εστι συναντηση,συνομιλια,κλπ κλπ...Δεν ειναι μονο η οικονομικη συνεισφορα,ο καθενας μπορει να βοηθα στη διατηρηση των γραφειων και στην υπαρξη του συλλογου με πολλους τροπους..Δυστηχως ακομα και οσες φορες προλαβαινω να πηγαινω φετος στα γραφεια (λογω 3λυκειου και διαβασματος) βρισκομαστε συνεχεια τα ιδια ατομα ..Η δραστηριοτητες πολλες,το οικονομικο κανονιζεται,ιδεες υπαρχουν ..ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ..??



+ 10000000000.:smt023:smt023

tsoum 28-11-10 02:17

Λιγο καθυστερημένο:

Αμα βρίσκεται σε τόσο μεγάλη κρίση ο σύλλογος, γιατί δεν έγινε καμια αναφορά στο αλλο φορουμ, το Aquazone; Εκείνοι δεν είναι χομπύστες;

Τωρα δεν πιστευω να έγινε καμια αρπαχτή που λέμε, αλλα... Αναμένω απάντηση.

Γιώργος Κ 28-11-10 02:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tsoum (Μήνυμα 514318)
Λιγο καθυστερημένο:

Αμα βρίσκεται σε τόσο μεγάλη κρίση ο σύλλογος, γιατί δεν έγινε καμια αναφορά στο αλλο φορουμ, το Aquazone; Εκείνοι δεν είναι χομπύστες;

Τωρα δεν πιστευω να έγινε καμια αρπαχτή που λέμε, αλλα... Αναμένω απάντηση.

Διαβασε τα μηνυματα εκει στο αντιστοιχο section και θα καταλαβεις! ;)

tsoum 28-11-10 13:01

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showforum=240

??? Δεν κοιτάω σωστά;

gta__156 28-11-10 13:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από georgarask (Μήνυμα 514321)
Διαβασε τα μηνυματα εκει στο αντιστοιχο section και θα καταλαβεις! ;)

αφου εχετε παραπονα γιατι δεν ζητατε να καταργηθει το section ? ;)

Πάνος 28-11-10 13:43

οταν μια "σχεση" εχει προβλημα κοιταμε να διορθωσουμε το προβλημα και οχι να καταργησουμε τη σχεση....

gta__156 28-11-10 13:48

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 514444)
οταν μια "σχεση" εχει προβλημα κοιταμε να διορθωσουμε το προβλημα και οχι να καταργησουμε τη σχεση....

δυστυχως ομως εγω δεν βλεπω να γινεται κατι (καποιο ποστ , καποιο θεμα ) , εκτος εαν ολα γινονται off record τοτε ζητω συγνωμη .

Γιώργος Κ 28-11-10 14:22

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από gta__156 (Μήνυμα 514438)
αφου εχετε παραπονα γιατι δεν ζητατε να καταργηθει το section ? ;)

Μια που απευθυνεις την ερωτηση σου απαντω:

Εγω ειμαι εκπροσωπος του ΠΣΦΕ?

Αν ρωτας την αποψη μου ... Για μενα η καταργηση που λες εχει γινει ηδη απο περισυ ... με τις ειρωνιες των διαχειριστων του ... και παλι και να ηθελα να πω κατι δεν εχω την δυνατοτητα μιας που ηταν η αφορμη που μπανιαριστηκα απο εκει ... (δε θα μπω στο κοπο να κανω ψευτικους λογαριασμους για να αποδειξω τιποτα ... :D) :rolleyes:

gta__156 28-11-10 15:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από georgarask (Μήνυμα 514459)
Μια που απευθυνεις την ερωτηση σου απαντω:

Εγω ειμαι εκπροσωπος του ΠΣΦΕ?

Αν ρωτας την αποψη μου ... Για μενα η καταργηση που λες εχει γινει ηδη απο περισυ ... με τις ειρωνιες των διαχειριστων του ... και παλι και να ηθελα να πω κατι δεν εχω την δυνατοτητα μιας που ηταν η αφορμη που μπανιαριστηκα απο εκει ... (δε θα μπω στο κοπο να κανω ψευτικους λογαριασμους για να αποδειξω τιποτα ... :D) :rolleyes:

εσυ βγηκες πρωτος να απαντησεις :) οποτε μιλας εκ μερους καποιου ? :D

Για να μπανιαριστηκες ολο και καποιος λογος θα υπηρχε ... παντα υπαρχει καποιος λογος σε ολα τα φορουμ :)

Maverick 28-11-10 15:11

Μπορείς να διαβάσεις αυτό (σήμερα το είδα μετά τα το ποστ σου)
http://www.aquazone.gr/forums/index....pic=36569&st=0
και αν καταλάβεις γιατί μπανιαρίστηκε πες μου κι εμένα...
Πάντα θα υπάρχουν λόγοι και αφορμές για μπαν ;)

(Αν ξεφέβγουμε από το θέμα ας πέσει σβου)

gta__156 28-11-10 15:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Maverick (Μήνυμα 514473)
Μπορείς να διαβάσεις αυτό (σήμερα το είδα μετά τα το ποστ σου)
http://www.aquazone.gr/forums/index....pic=36569&st=0
και αν καταλάβεις γιατί μπανιαρίστηκε πες μου κι εμένα...
Πάντα θα υπάρχουν λόγοι και αφορμές για μπαν ;)

(Αν ξεφέβγουμε από το θέμα ας πέσει σβου)

για να μην ξεφυγουμε ...
σου στελνω την απαντηση με πμ :)


Οσο για αυτο που εχω με κοκκινα .

Εχεις απολυτο δικαιο .

Γιώργος Κ 28-11-10 15:25

Αν και ξεφευγουμε ... μπανιαριστικα για αυτο το λογο (ισως ηταν η αφορμη)

Ετσι οπως το βλεπω γιατι δε πηρα μερος στα χαχανισματα των εκει υπευθυνων (οπως αρκετοι γλυφτες) με ειρωνικα σχολια προς τον ΠΣΦΕ ... Βοηθανε ολα αυτα παρα πολυ τον Συλλογο αλλα και οσα μελη το διαβαζουν ωστε να βλεπουν τι εμπαθεια υπαρχει! :smt041

Ειμαι και μηδενιστης ... αρα μη με τρελενετε και πολυ! :smt020

Πάνος 28-11-10 15:54

εγω βλεπω κολλημενα μυαλα ....και ανθρωπους που φοβουνται τα φαντασματα και τις σκιες του παρελθοντος....τι "ασκους του αιολου" και μαλ***ιες διαβασα...
εχουν περασει χρονια και ευτυχως εχουμε αθροα εισοδο νεων στο χωρο του ενυδρειου ......με μυαλα απαλλαγμενα απο προηγουμενες ιντριγκες και διαμαχες αλλα και απολυτη αδιαφορια για τη μιζερια και τη διχονοια των "παλιων".....και ολα αυτα αλλα και ολοι αυτοι...καποτε θα ξεχαστουν.

τωρα με το να προσπαθουν να διαιωνισουν ματαια καποιες καταστασεις...δε ξερω τι πετυχαινουν...ας χαρουν οσο χρονο εχουν-γιατι δεν εχουν πολυ..ο κοσμος θα τους ξεχασει συντομα.......και δε μιλαω για κανενα φορουμ συγκεκριμενα...αλλα για μεμονωμενους κολλημενους ανθρωπους.

δυστυχως ο συλλογος δεν υποστηριχθηκε οσο επρεπε -ισως καλυτερα να πω πολεμηθηκε- γιατι καποιοι το ανηγαγαν σε προσωπικο επιπεδο...αλλα οπως ειπα και πιο πανω...οι νεοι δεν εχουν καμια διαθεση να μαθουν και πολυ περισσοτερο να ενστερνιστουν τα "περσινα ξινα σταφυλια".

harris samos 28-11-10 16:00

αρχησανε παλι τα μπουνιδια ????

α καλα
ηθελα να ηξερα γιατι τραβανε μερικοι ζορι ????
περνετε απο καπου ποσοστα ????

τι να πω αντι να βοιθησουμε κανενα νεο παιδι να μαθει 5 πραματα τσακονομαστε σα τις κατινες και ασχολουμαστε γιατι μπαναρανε το γιωργο κλπ

Γιώργος Κ 28-11-10 16:06

Πες τα βρε Χαρη!!! :p

Και ο ΠΣΦΕ τους ιδιους στοχους εχει ... να βοηθησει να φτιαχνουμε τα ενυδρεια μας σωστα και να τα κανουμε ακομα καλυτερα για τις ψαρουκλες μας!!! ... :smt041

Γιαννης Μ5 28-11-10 16:18

Τo θεμα ειναι τα γρφεια που κλεινουν(αν και το παραπανω λινκ μου προξενησε ΠΟΛΥ γελιο.Αφορμη ψαχνανε και επειδη δεν τους δωθηκε,την βρηκαν μονοι τους....)

harris samos 28-11-10 16:19

εγω τα λεω αλλα ποιος μ ακουει

οσο για το ΑΖ εχω να πω ενα πραμα εγω γραφτηκα στο φορουμ αλλα δεν εγραψα ποτε και ουτε θα γραψω και ο λογος ειναι γιατι η πολητικη αυτου του φορουμ ειναι εντελος με σκοπο τη διαφημηση καποιον μαγαζιων και προιοντων τωρα αμα ειστε μερικοι χαφταλα και οτι σας δινουν το τρωτε καλα να παθετε και να συνεχησετε να γραφετε και να σας πουλανε φυκια για μεταξοτες κορδελες

αμα καποιος θελει να στρωσει ενα ενυδρειο ολοι εδω στο GAB λενε αμεσος παρε απο καποιον μπολι στο ΑΖ γιατι λενε βαλε βακτηριδια τα συμπερασματα δικα σας

gta__156 28-11-10 16:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 (Μήνυμα 514498)
Τo θεμα ειναι τα γρφεια που κλεινουν(αν και το παραπανω λινκ μου προξενησε ΠΟΛΥ γελιο.Αφορμη ψαχνανε και επειδη δεν τους δωθηκε,την βρηκαν μονοι τους....)

Γνωμη μου παντος ειναι πως
εαν εισασταν τοσο φανατισμενοι με το συλλογο οπως εισαστε εδω στο φορουμ τα γραφεια δεν θα εκλειναν .

Δεν σας φταιει ουτε το gab ουτε το az ουτε το gd ουτε κανεις που κλεινουν .
Για το ποιος εκανε λαθος , που , ποτε , γιατι , πρεπει να το βρουν οι υπευθυνοι του συλλογου και οχι εγω .


Καλη συνεχεια .

Πάνος 28-11-10 16:54

ασχετα με το τι σκοπο εχει το καθε φορουμ χωριστα και το πως το κρινει ο καθεις....το θεμα ειναι οτι ολα τα φορα θα πρεπει να στηριζουν το συλλογο -οχι τυπικα δινοντας του ενα βημα μονο να μιλαει- αλλα ουσιαστικα προβαλλοντας τον και ενθαρρυνοντας τα μελη του να ερθουν σε επαφη μαζι του.
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από gta__156 (Μήνυμα 514508)
Γνωμη μου παντος ειναι πως
εαν εισασταν τοσο φανατισμενοι με το συλλογο οπως εισαστε εδω στο φορουμ τα γραφεια δεν θα εκλειναν ..

δεκα φανατισμενοι δεν μπορουν να κανουν τιποτα αν δεν ανταποκρινονται τα υπολοιπα ατομα οπως π.χ. εσυ! δεκα ατομα που οργανωνουν σεμιναρια, δινουν συνεντευξεις...προωθουν με ολη τη σημασια της λεξης και χωρις συμφεροντα το χομπυ..και βλεπουν εσενα να μενεις εκτος. (και αλλους σαν εσενα)
μας λες δηλαδη οτι εμεις οι "φανατισμενοι" με το συλλογο δε καναμε τη δουλεια μας σωστα...οτι δεν τρεξαμε αρκετα ...ενω οσοι απεχουν (οπως εσυ) δεν εχουν καμια ευθυνη...
το ακουσαμε και αυτο :smt120:smt120
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από gta__156 (Μήνυμα 514508)
Για το ποιος εκανε λαθος , που , ποτε , γιατι , πρεπει να το βρουν οι υπευθυνοι του συλλογου και οχι εγω ..

κανεις δε χρειαζεται να βρει τιποτα..ο συλλογος χρειαζεται ατομα που δεν απεχουν επιδεικτικα οπως εσυ! που απο τη μια δεν τον στηριζουν αλλα απο την αλλη ασχολουνται με το ποιος εφταιξε και πως και ποτε....και κανουν και προτασεις...

Γιώργος Κ 28-11-10 16:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από gta__156 (Μήνυμα 514508)
Καλη συνεχεια .

Να εισαι καλα ... ηταν απολαυστικη και επικοδομητικη συζητηση (που μας θυμισε αρκετα και μας εκανε να γελασουμε) ... πηγαινε τωρα στο fb να πεις οτι δεν ειπες!!! :D

Καλη συνεχεια και σε σενα!! ;)

gta__156 28-11-10 17:08

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 514521)
ασχετα με το τι σκοπο εχει το καθε φορουμ χωριστα και το πως το κρινει ο καθεις....το θεμα ειναι οτι ολα τα φορα θα πρεπει να στηριζουν το συλλογο -οχι τυπικα δινοντας του ενα βημα μονο να μιλαει- αλλα ουσιαστικα προβαλλοντας τον και ενθαρρυνοντας τα μελη του να ερθουν σε επαφη μαζι του.

δεκα φανατισμενοι δεν μπορουν να κανουν τιποτα αν δεν ανταποκρινονται τα υπολοιπα ατομα οπως π.χ. εσυ! δεκα ατομα που οργανωνουν σεμιναρια, δινουν συνεντευξεις...προωθουν με ολη τη σημασια της λεξης και χωρις συμφεροντα το χομπυ..και βλεπουν εσενα να μενεις εκτος. (και αλλους σαν εσενα)
μας λες δηλαδη οτι εμεις οι "φανατισμενοι" με το συλλογο δε καναμε τη δουλεια μας σωστα...οτι δεν τρεξαμε αρκετα ...ενω οσοι απεχουν (οπως εσυ) δεν εχουν καμια ευθυνη...
το ακουσαμε και αυτο :smt120:smt120

κανεις δε χρειαζεται να βρει τιποτα..ο συλλογος χρειαζεται ατομα που δεν απεχουν επιδεικτικα οπως εσυ! που απο τη μια δεν τον στηριζουν αλλα απο την αλλη ασχολουνται με το ποιος εφταιξε και πως και ποτε....και κανουν και προτασεις...

Καλος Η κακος δεν μπορω το ''τρυπακι'' του να γραφτω σε καποιον συλλογο , οποιος και αν ειναι αυτος οτι και αν αφορα .
Δεν νομιζω οτι κανω σε καποιον κακο με αυτο !!!

Γιώργος Κ 28-11-10 17:09

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από gta__156 (Μήνυμα 514528)
Καλος Η κακος δεν μπορω το ''τρυπακι'' του να γραφτω σε καποιον συλλογο , οποιος και αν ειναι αυτος οτι και αν αφορα .
Δεν νομιζω οτι κανω σε καποιον κακο με αυτο !!!

Και για αυτο η αποψη σου εχει ειδικο βαρος ... ;)

george 28-11-10 17:13

Aπορώ γιατί το συνεχίζετε.....

Πάνος 28-11-10 17:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από gta__156 (Μήνυμα 514528)
Καλος Η κακος δεν μπορω το ''τρυπακι'' του να γραφτω σε καποιον συλλογο , οποιος και αν ειναι αυτος οτι και αν αφορα .
Δεν νομιζω οτι κανω σε καποιον κακο με αυτο !!!

τοτε απορω γιατι εκφερεις γνωμη....και ριχνεις ευθυνες....δεν εχει αλλα θεματα το gab να ασχοληθεις??
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από george (Μήνυμα 514531)
Aπορώ γιατί το συνεχίζετε.....

ο gta γιατι μαλλον δεν εχει κατι καλυτερο να κανει....
εγω γιατι δε θελω να μενουν αναπαντητα οσα κατεβαζει καποιος απο το κεφαλι του...

Γιώργος Κ 28-11-10 17:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από george (Μήνυμα 514531)
Aπορώ γιατί το συνεχίζετε.....

Εδω και πολυ καιρο αναρωτιεμαι και εγω το ιδιο ...

imichal 28-11-10 17:25

Δεν εχει νοημα αυτη η συζητηση....
Γιωργο εισαι και μηδενιστης.......:D

Δεν πολυκαταλαβα γιατι αυτος ο ΤΑΝ τα πηρε......

dimitris21 28-11-10 17:37

μερικές φορές πραγματικά αναρωτιεμαι, πόσο IQ χρειάζεται καποιος για να καταλάβει ότι, μια προσωπική πρωτοβουλία κάποιου η οποία είναι υπέρ του συλλόγου, δεν είναι πρωτοβουλία του συλλόγου.

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο exelix θεωρούν μερικοί ότι ήταν υποχρεωμένος να κάνει και το ίδιο θέμα και στο ΑΖ.
εγώ έβαλα αγγελία υπέρ του συλλόγου στο GAB και στο GD. μήπως να απολογηθώ γιατί δεν το έβαλα και στο ΑΖ?

θα τρελαθούμε τελείως?

ο σύλλογος ότι ανακοινώσεις κάνει εδώ τις ίδιες ανακοινώσεις κάνει σε όλα τα φόρουμ που συμμετέχει. η διαφορετική αντιμετώπιση είναι από τα φόρουμ προς το σύλλογο


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:08.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,03638 seconds with 10 queries