Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Ωραια που περασαμε το Σαββατο!! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=9828)

ΚΑΡΠΙΔΑ ΤΖΙΝΙΑ 08-12-05 14:48

ΣΕβαστό το ότι μπορεί κάποιος να φοβάται. Αλλά νομίζω πως είμαστε λίγο υπερβολική. Ο Ηρακλής δεν δαγκώνει είναι αρνάκι με όλη τη σημασία της λέξης. Μάλλον δεν τον είδατε πως κοιμόταν σε κάποια φάση μόνο τρόμο δεν προκαλούσε, αλλά και πάλι λέω το ότι κάποιος φοβάτε είναι σεβαστό.Εξάλλου εγώ είπα στο Γιάννη να τον ξαναφέρει γιατί τον είχα δει και την προηγούμενη φορά και μου άρεσε πολύ , αλλά το είπα γιατί δεν είχα δει αρνητική αντιδράση απο κανέναν μου κάνει παντως εντύπωση γιατί ούτε και σε αυτή τη συνάντηση είδα και εδώ εχει γίνει ολόκλητο θέμα:confused: .

rita 08-12-05 15:08

μηπως εχει γινει πολυ θεμα για το τιποτα??
οπως ειπαν κ πιο πριν αυτο το ζωο ειναι ακακο....
να πω κατσαριδες οκ!!αυτο κ αν ειναι αηδιαστικο!!!οταν τις βλεπω παθαινω σοκ!!!
εχω μια γνωστη που φοβαται τις γατες!!αυτο δηλαδη ειναι λογικο??
σεβομαι κ εγω την επιθυμια αυτων που δεν το ηθελαν κοντα τους,αλλα δεν νομιζω οτι η παρουσια του ηρακλη χαλασε τη συναντηση ουτε εμποδισε καποιον να μιλησει σχετικα με τα ενυδρεια κ τα ψαρακια του!!κ τελοσπαντων,νομιζω οτι σε αυτο το board εχουμε κ σημαντικοτερα πραγματα να ασχοληθουμε απο το να σχολιαζουμε την παρουσια ενος φιδιου στην συναντηση!εγινε,τελειωσε ομως!!
αυτα...κ παντα φιλικα!!!

Tolis 08-12-05 17:46

Κακως ανοιξε συζητηση, γιατι δεν εξεταζεται το ποιοι θελουν και ποιοι δεν θελουν φιδια εδω μεσα. Μια κυρια να στριγγλιζε στην καφετερια (πραγμα πιθανοτατο) ειναι αρκετο. Αν δεν το καταλαβαινετε, να το παμε και στο ΔΣ.

Takis 08-12-05 19:45

Εγώ δεν ξέρω αν το φίδι είναι από τα ζώα που τους αρέσει να πηγαίνουν βόλτες στις καφετεριες, ή πρέπει να μένει σε σωστές συνθήκες μόνιμα.
Δεν είναι και αυτό ενα θέμα προς διερεύνηση;

halvas69 08-12-05 22:16

Φωνή βοώντως εν τη ερήμω......bye bye :)

Juan 09-12-05 00:12

Έχω ακούσει ότι οι συναντήσεις στις καφετέριες τέλος..
Κατά τα άλλα με κέρδισε ο Takis.

Υ.Γ. Τουλάχιστον έμαθε τίποτα για τα ενυδρεία ο Ηρακλής ; :smt081

Mariel 09-12-05 00:57

προσωπικα δεν εχω προβλημα με τα φιδια...

ΑΛΛΑ...

το οτι καποιοι ανθρωποι εχουν φοβια με τα φιδια νομιζω οτι ειναι αποδεκτο απο ολους.τωρα,με το να αρχισουμε να τους λεμε οτι δεν ειναι λογικο,οτι ειναι ακακο και τα λοιπα δεν οδηγει πουθενα...φοβια ειναι ο παραλογος φοβος...οποτε ο,τι και να του πεις του αλλου......σκεφτειτε λιγο ποσο ανετα μπορει να αισθανεται καποιος καθισμενος σ'ενα χωρο και να αισθανεται το φιδι να κυκλοφορει γυρω του....ακομα κιη ιδεα να περασει πισω του και πιθανον να τον ακουμπησει φτανει για να του χαλασει τη διαθεση και να τον εχει ολη την ωρα στην τσιτα....

dracula7 09-12-05 14:11

ειμαι ενας απο αυτους που ηθελαν οσο τιποτα να ερθω στην συναντηση για να μπορεσω να σας γνωρισω απο κοντα και παραλληλα να γραφτω και στον συλλογο με την ευκαιρια.δυσυχως(ευτυχως οπως αποδυκνειεται) δεν καταφερα να ερθω γιατι ενα προβλημα υγειας τον τελευταιο καιρο με εχει καθηλωσει.λεω ευτυχως γιατι εχω φοβια με τα φιδια και οταν λεω φοβια δεν εννοω οτι απλα τα φοβαμαι αλλα πως παθαινω κρισεις πανικου και ολα τα συνναφη.ελπιζω η μαλλον παρακαλω τον κατοχο του,στην επομενη συναντηση να μην το φερει γιατι αν το επιτρεπει η υγεια μου θελω να ερθω στην συναντηση

Blanch 09-12-05 20:17

Εντάξει, νομίζω ο γιάννης έχει πάρει το μήνυμα και δε θα το ξαναφέρει... ;)

AFRIKANOFILOS 09-12-05 22:38

OK αφου μερικοι δεν το μπορουν ειναι δικαιομα τους.Δεν θα επαναληφθει.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:47.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01486 seconds with 10 queries