Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Συνεδριο AFC (Ομοσπονδιας Γαλλων Κιχλιδοφιλων) 28-30 Σεπτ 2007 (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=19282)

Tolis 05-10-07 19:16

Οταν το κανεις επαγγελμα αναγκαστικα (για να επιζησεις ή και να κανεις λεφτα) κανεις απο λιγες εως πολλες υποχωρησεις που δεν συμβαδιζουν με το χομπι. Δεν ειναι γνωμη, ειναι κανονας, σε ολα τα χομπι.

klaz 05-10-07 19:21

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Tolis (Μήνυμα 204404)
Οταν το κανεις επαγγελμα αναγκαστικα (για να επιζησεις ή και να κανεις λεφτα) κανεις απο λιγες εως πολλες υποχωρησεις που δεν συμβαδιζουν με το χομπι. Δεν ειναι γνωμη, ειναι κανονας, σε ολα τα χομπι.

συμφωνω,αλλα και σε κανονες παντα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις τολη μου...:rolleyes:;)

Tolis 05-10-07 19:56

Ακομα δεν εχω δει καμμια.

kastmaniac 05-10-07 20:01

Τόλη θα ήθελα να σου θέσω ένα ερώτημα. Μιας και τέτοιες εκδηλώσεις είναι πραγματικά ενδιαφέρουσες και πολλοί από εμάς ίσως και να καταφέρουν να κάνουν το βήμα την επόμενη φορά θα ήθελα να ξέρω πόσα χρήματα σου έφυγαν στο ταξίδι. Διαμονή, εισιτήρια και λοιπά καθημερινά έξοδα. Δώσε μας σε παρακαλώ μια προσέγγιση. Το πολύ ή το λίγο είναι τις περισσότερες φορές σχετικό οπότε εάν έχουμε ένα νούμερο στο μυαλό μας θα είναι ευκολότερο να προγραμματίσουμε.

Tolis 05-10-07 20:09

Παράθεση:

Εξοδα: 298 € αεροπορικο πηγαινε-ελα.
115€ ενοικιαση αυτοκινητου + γυρω στα 90 € βενζινη, μοιρασμενα δια οσων ατομων ειμαστε.
90€ ξενοδοχειο (δικλινο - δια του δυο αν θελετε να μεινετε με αλλον)
35€ συμμετοχη στο συνεδριο (συμπεριλαμβανονται μεσημεριανο + βραδυνο γευμα Σαββατου, μεσημεριανο Κυριακης).
Συν προσωπικα εξοδα για καφεδες τσιγαρα σουβενιρ και...ψαρια!
Παρελειψα +30 και αλλα 30 ευρω διοδια.
Αν μιλαμε για τη Γαλλια τα εξοδα αυτα ειναι ψιλοσταθερα, με εξαιρεση το αεροπορικο που μπορει να διακυμανθει. Προσωπικα εξοδα για το συγκεκριμενο παντα, δεν υπαρχουν πολλα, μιας και εισαι ολη μερα στο συνεδριο (καμμια μπυρα κανα καφε). Τα εξοδα για να αγορασεις ψαρια δεν υπολογιζονται γιατι υπαρχουν απο ψαρια του1 ευρω μεχρι και των 60 - μια μεση τιμη για νεαρα ψαρια απο αναπαραγωγη ειναι 5 ευρω.

kastmaniac 05-10-07 20:27

Λογικό για ένα τριήμερο Γαλλία με όλα μέσα. Για τέσσερα άτομα, με ύπνο σε δίκλινο βγαίνει γύρω στα 550€ ανά άτομο. Με έναν καλό προγραμματισμό από τις αρχές του χρόνου . . . . . χμ . . . . .

Pritanis μιας και το πιάσαμε το θέμα δεν μας λες και τα έξοδα για Ιταλία;

Pritanis 05-10-07 20:50

Εγω τρωω πολυ δεν μετραω...... Παντως το αεροπορικο απο το χωριο μου ηταν 330€ το ξενοδοχειο που ηταν παλατι κυριολεκτικα εκανε μολις 65€ το δικλινο τη βραδια με πρωινο σπεσιαλ και απο κει και περα ολα τα βραδινα ηταν κερασμενα απο τα παιδια , η εισοδος και η συμμετοχη στο σεμιναριο δωρεαν, η μεταφορα απο και προς το αεροδρομιο απο τα παιδια, και η μετακινηση μεσα στην πολη με τα πιστα μου ποδια αφου το ξενοδοχειο ηταν στο κεντρο και ολη η πολη ηταν ενας απιθανος πεζοδρομος......Τωρα αν δεις τους δισκους που πουλουσαν με 200€ θα μελαγχολησεις.....Μουσχαρια , πεντακαθαρα και απο χρωματα...... Αχ με μελαγχολησες παλι.......

newfish 07-10-07 09:57

Μήπως να βγάζαμε έναν προγραμματισμό για τις εκδηλώσεις – εκθέσεις που έπονται ώστε να μπορέσουμε να φτιάξουμε ένα πλάνο, αλλά και να προετοιμαστούν οι ενδιαφερόμενοι;

Cydox 08-10-07 14:32

Ένα ξεχωριστό τόπικ, με τις εκδηλώσεις που έπονται, και οι δηλώσεις και συννενοήσεις να γίνονται εκεί οργανωμένα.

Pritanis 08-10-07 18:34

αυτη η οργανωση θα μας φαει....... Μεχρι και τον διοργανωτη εβαλα να μας γραφει και να μας ενημερωνει και μετα μονος μου μετεφραζα μονος μου τα διαβαζα....... Ουτε απο ευγενεια δεν συμμετειχε ο κοσμος οχι για να δηλωσει συμμετοχη

Cydox 09-10-07 20:42

Δεν είναι αναγκαία η συμμετοχή απλά και μόνο για ενημέρωση θα ήταν μια ευκολία για όλους.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:51.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01563 seconds with 10 queries