Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Προσφορά - Αντίστροφη όσμωση και ανταλλακτικά (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=12080)

Giorgos 08-06-06 09:48

1. klaz: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
2. leonm: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
3. Stilatos: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
4.
θοδωρης: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
5. lasal: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
6. dim: 1 μεμβράνη και προφίλτρα.
7. Liolios: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
8. Juan: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
9. george140:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
10. dimitrig:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, 2 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
11. cbr929: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
12. Μάγδα:
1 μεμβράνη και 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
13. Fonamstel: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
14. SpyrosK:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
15. deMetrIs:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
16. dimis:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
17. profitia:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
18. Giwrgos23:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.

Επίσης, μετά από παράκληση κάποιων μελών, ζήτησα από τον εκπρόσωπο της εταιρείας περισσότερες λεπτομέρειες για συσκευές αντίστροφες όσμωσης 4 και 5 σταδίων όπως επίσης και για μετρητές χειρός TDS.
Μόλις λάβω απάντηση με περισσότερα στοιχεία, θα σας ενημερώσω.

Giwrgos23 12-06-06 11:34

αλλαγη παραγκελιας
 
κ.πεταλα θα ηθελα μια μικρη αλλαγη εαν ειναι εφικτη να σας παραγκειλω μονο την α/ο χωρις κανενα ανταλακτικο ευχαριστω!!!

Giorgos 13-06-06 09:06

1. klaz: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
2. leonm: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
3. Stilatos: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
4.
θοδωρης: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
5. lasal: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
6. dim: 1 μεμβράνη και προφίλτρα.
7. Liolios: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
8. Juan: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
9. george140:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
10. dimitrig:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, 2 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
11. cbr929: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
12. Μάγδα:
1 μεμβράνη και 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
13. Fonamstel: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
14. SpyrosK:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
15. deMetrIs:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
16. dimis:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
17. profitia:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
18. Giwrgos23:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
19. caverman: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
20. Μπουγάς Γιώργος: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
21. Τάσος Ρούσσος: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης 5 σταδίων (αν τελικά υπάρχει και συμφέρει η αγορά της).
22. netblues: Ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
23. Pritanis: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.

Stilatos 15-06-06 17:21

προχωραμε την παραγγελια λοιπον ? :D:D:D:D:D:D

deMetrIs 15-06-06 17:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Stilatos
προχωραμε την παραγγελια λοιπον ? :D:D:D:D:D:D

πολλυ εγωνια εχεις βρε!:p ;)

Stilatos 15-06-06 17:41

hahhahha ναι απλως περιμενα και εγω καιρο για κατι τετοιο. πως λεμε "παρραγγελτο το ΤΙΜΗΜΕΝΟΟΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ " χαχαχαχα

GP250381 17-06-06 15:58

1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης+1σετ ανταλλακτικά προφίλτρα

GP250381 19-06-06 11:24

τελικα μπρολαβα παιδια?

Juan 19-06-06 11:38

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από GP250381
τελικα μπρολαβα παιδια?

Μάλλον πρόλαβες αφού δεν έχει γίνει ακόμα η παραγγελία.
Δεν δίνουμε την οριστική ημερομηνία που μπορούν να γίνουν οι παραγγελίες και να προχωρίσουμε ;
Διαδόστε το σε όσουν ξέρετε ότι μπορεί να τους ενδιαφέρει αυτή η προσφορά.

PHILIPAN 19-06-06 12:56

κ. Πεταλά ένα set 145 € και για μένα παρακαλώ.

Fonamstel 19-06-06 20:36

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Juan
Δεν δίνουμε την οριστική ημερομηνία που μπορούν να γίνουν οι παραγγελίες και να προχωρίσουμε ;

:smt023 Κάποιοι φεύγουμε για διακοπές σε λίγες μέρες... άντε!

Giorgos 20-06-06 09:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από GP250381
τελικα μπρολαβα παιδια?

Πρόλαβες.
Δεν έχει βγει οριστική ημερομηνία γιατί περιμένω κάποιες απαντήσεις από την εταιρεία σχετικά με τις Α/Ο 4 και 5 σταδίων. Μόλις συννενοηθούμε, θα σας ενημερώσω.
Η παραγγελία μέχρι στιγμής έχει διαμορφωθεί ως εξής:

1. klaz: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
2. leonm: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
3. Stilatos: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
4.
θοδωρης: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
5. lasal: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
6. dim: 1 μεμβράνη και προφίλτρα.
7. Liolios: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
8. Juan: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
9. george140:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
10. dimitrig:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, 2 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη ή 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης 5 σταδίων (αν τελικά υπάρχει και συμφέρει η αγορά της).
11. cbr929:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
12. Μάγδα:
1 μεμβράνη και 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
13. Fonamstel: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
14. SpyrosK:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
15. deMetrIs:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
16. dimis:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
17. profitia:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
18. Giwrgos23:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
19. caverman: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
20. Μπουγάς Γιώργος: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης 5 σταδίων (αν τελικά υπάρχει και συμφέρει η αγορά της).
21. Τάσος Ρούσσος: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης 5 σταδίων (αν τελικά υπάρχει και συμφέρει η αγορά της).
22. netblues: 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
23. Pritanis: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
24. GP250381: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
25. PHILIPAN: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
26. illvas: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
27. filoxenos: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.

illvas 21-06-06 07:49

Επειδή μόλις σήμερα είδα το θέμα, αν δεν έχεις στείλει την παραγγελία και μπορείς βάλε και γιά μένα μία συσκευή R/O και ένα σετ ανταλακτικών προφίλτρων

filoxenos 21-06-06 08:37

Βάλε κι εμένα για μία συσκευή R/O...

Giorgos 26-06-06 15:47

Η τελική μορφή της λίστας φαίνεται ότι θα είναι η παραπάνω (27 άτομα + 1 - εγώ :D). Η παραγγελεία δεν έχει "κλείσει", οπότε ακόμα υπάρχει χρόνος για όσους επιθυμούν κάποιο από τα προϊόντα.

Να ξεκαθαρίσω ότι η καθυστέρηση οφείλεται στο ότι εκδηλώθηκε ενδιαφέρον και για επιπλέον προϊόντα (Α/Ο 4 και 5 σταδίων για reef και παρασκευή μπίρας όπως επίσης για ψηφιακά TDS meters), πράγμα που σημαίνει ότι έπρεπε να κάνω κι άλλες ερωτήσεις (= χρονοβόρο) στον υπεύθυνο της εταιρείας για να ξεκαθαριστούν κάποιες λεπτομέρειες.

Για όσους ενδιαφέρονται για TDS tester:
Πρόκειται για ένα από ψηφιακό όργανο χειρός που κατασκευάζεται στο Taiwan (με πληροφόρησε ότι είναι αρκετά αξιόπιστο). Το τελικό του κόστος θα είναι περίπου 35€/τεμ.

Όσον αφορά τις Α/Ο 4 και 5 σταδίων, αναμένεται απάντηση από τον υπεύθυνο.

Stilatos 26-06-06 16:34

για μπυρα? ποιος θα φτιαξει μπυριτσα gab? :P

Juan 27-06-06 09:48

Νομίζω ότι ήδη έχει δωθεί αρκετό χρόνος για να σκεφτούμε αν χρειαζόμαστε το σύστημα της ΑΟ.
Δεν μπορούμε να παραγγείλουμε τις 28 τώρα και τα υπόλοιπα να τα κάνουμε μετά ;
Πάλι θα χρειαστεί χρόνος για να αποφασίσουμε τι και αν θέλουμε (tds) οπότε καθυστερούμε όλο το πακέτο.

Έχω αρχίσει να κουβαλάω πάλι νερό και δεν μου αρέσει αυτό :D .Υπολογίζοντας ότι θα έρθουν σε 15 μέρες (υποθέτω) το μισό καλοκαίρι έφυγε....

Giorgos 28-06-06 08:05

ΟΚ. Αν δεν λάβω απάντηση από τον υπεύθυνο μέχρι αύριο το απόγευμα (για να συννενοηθούμε και με τα μέλη), θα προχωρήσω την παραγγελεία ως έχει.

klaz 28-06-06 13:32

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos
ΟΚ. Αν δεν λάβω απάντηση από τον υπεύθυνο μέχρι αύριο το απόγευμα (για να συννενοηθούμε και με τα μέλη), θα προχωρήσω την παραγγελεία ως έχει.

προχωρα την γιατι τα φαγαμε τα λεφτα μας,και τωρα ειμαστε στις μαυρες πεινες........:smt065 :rolleyes: :p :p

GP250381 28-06-06 13:57

σωστος ο klaz

chris the trik 29-06-06 02:34

Αν προλαβαίνω και εγώ θα ήθελα


1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης

Ευχαριστώ

Fonamstel 29-06-06 10:18

Εάν ισχύει το 35ευρο, θέλω και ένα TDStester.

Juan 29-06-06 10:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Fonamstel
Εάν ισχύει το 35ευρο, θέλω και ένα TDStester.

...και εγώ θέλω ένα :D

lasal 29-06-06 13:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Fonamstel
Εάν ισχύει το 35ευρο, θέλω και ένα TDStester.

Και γω ένα ;)
ΥΓ.
Οποιος πρόλαβε τον κύριο είδε
:)

Giorgos 29-06-06 17:42

Οπότε έχουμε και λέμε.....

1. klaz: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 TDStester.
2. leonm: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
3. Stilatos: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
4.
θοδωρης: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
5. lasal: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 TDStester.
6. dim: 1 μεμβράνη και προφίλτρα.
7. Liolios: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
8. Juan: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων, 1 έξτρα μεμβράνη και 1 TDStester.
9. george140:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
10. dimitrig:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, 2 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη ή 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης 5 σταδίων (αν τελικά υπάρχει και συμφέρει η αγορά της).
11. cbr929:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
12. Μάγδα:
1 μεμβράνη και 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
13. Fonamstel: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης και 1 TDStester.
14. SpyrosK:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
15. deMetrIs:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
16. dimis:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
17. profitia:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
18. Giwrgos23:
1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
19. caverman: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
20. Μπουγάς Γιώργος: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης 5 σταδίων (αν τελικά υπάρχει και συμφέρει η αγορά της).
21. Τάσος Ρούσσος: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης 5 σταδίων (αν τελικά υπάρχει και συμφέρει η αγορά της).
22. netblues: 1 σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
23. Pritanis: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
24. GP250381: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
25. PHILIPAN: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων, 1 έξτρα μεμβράνη και 1 TDStester.
26. illvas: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
27. filoxenos: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
28. chris the trik: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
29. KOKORAS: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
30. crazyio: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης, ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων και 1 έξτρα μεμβράνη.
31. neon:
1 έξτρα μεμβράνη.
32. sak: 1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης.
Οπότε μένει να στείλω τη λίστα (χωρίς τις Α/Ο 4 και 5 σταδίων αφού δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση) στον υπεύθυνο για να μου πει ο ίδιος πόσο θα κοστίσει συνολικά η παραγγελία (μαζί με ΦΠΑ και μεταφορικά) και να σας ανακοινώσω την τιμή.
Για να σας προλάβω, θα γίνει δεύτερη συμπληρωματική παραγγελία για τις Α/Ο 4 και 5 σταδίων.
Τέλος, θα επικοινωνήσω μαζί σας με ΠΜ για τον τρόπο που θα πρέπει να μου στείλετε τα χρήματα.

KOKORAS 29-06-06 17:46

1 συσκευή αντίστροφης όσμωσης συν ένα σετ ανταλλακτικών προφίλτρων.
Για να δω εάν θα είμαι τελευταίος και καταιδρωμένος!!

Stilatos 29-06-06 17:49

χεχεεχεχε βλεπω να ερχεται φορτηγακι κανονικα να τα παραδωσει με τοσα R.O που θα ερθουνε :smt033

klaz 30-06-06 08:50

εγω σαν πρωτος στην παραγγελια....
 
πρεπει να την κλεισω λοιπον και τελευταιος.....γιωργο,και εγω 1 tds .....ετσι κλεινει αυτη η πολυ ομορφη ομαδικη παραγγελια......:p :p :p

caverman 30-06-06 09:13

Αμάν ρε παιδιά, τον ζαλίσατε τον άνθρωπο. :) :) :)
Αφήστε να την στείλει επιτέλους. Εξάλου είπε ότι θα υπάρξει και δεύτερη (για τις μεγάλες RΟ) οπότε όποιος ξέχασε κάτι θα το βάλει εκεί.;) ;)

Giorgos 30-06-06 15:36

Παιδιά, ας κλείσει εδώ η παραγγελία.
Επίσης, θα χρειαστώ 1-2 άτομα να με βοηθήσουν στο κουβάλημα-φόρτωμα όταν με το καλό φτάσουν.
Κανένας εθελοντής;;; :confused:


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:32.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,06481 seconds with 10 queries