Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Άλλα ζώα (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Η νεα μου αγαπη! (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=45359)

Eric 31-10-10 16:14

Πανεμορφος ειναι Γιωργο!!! Να τον χαιρεσαι!

harris samos 31-10-10 18:32

δεν ειναι με τιποτα rott ποιο πολυ με μικρο γκεκα κυνιγοσκυλο μιαζει αλλα
ειναι μινι πιντσερ το σκυλακι το πηρα εγω αλλα μετα απο ενα τεραστιο τσακωμο δε γινοταν να τον κρατησω λογο ιατρικου λογου (καποιος στο σπιτι λεει οτι εχει αλεργεια μετα απο 9 χρονια με σκυλο ) τελος παντον το σκυλακι ξερω οτι ειναι στα καλυτερα χερια
αγορινα να μου τον προσεχεις :(:(:(
και μαθε τον να διαβαζει και δειχνε του κανα ποστ δικο μου οποτε ερχωμε θα ερχομαι να τον βλεπω :D:D:D:D:D

και αμα το παρεις αποφαση σε περιμενω Σαμο μαζι με το μουργο

chemical mac 01-11-10 15:53

Ωραίο σκυλάκι (όπως όλα τα κουτάβια) αλλά αν αυτό αποδειχθεί ότι είναι πίντσερ...θα βάλω λουρί και θα το παίζω ροτ έξω από το σπίτι σου.
εσύ χάρη που το πήρες τι σου είπαν ότι είναι;

giannisqq 01-11-10 16:23

:smt082:smt082:smt082:smt082
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chemical mac (Μήνυμα 501907)
Ωραίο σκυλάκι (όπως όλα τα κουτάβια) αλλά αν αυτό αποδειχθεί ότι είναι πίντσερ...θα βάλω λουρί και θα το παίζω ροτ έξω από το σπίτι σου.
εσύ χάρη που το πήρες τι σου είπαν ότι είναι;

να σου ζησει οτι και να ναι!!!

Perazzi 01-11-10 16:43

Να σου ζήση Γιώργο , ομορφόπαιδο είναι κουτάβι σου :smt041

harris samos 01-11-10 17:24

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από chemical mac (Μήνυμα 501907)
Ωραίο σκυλάκι (όπως όλα τα κουτάβια) αλλά αν αυτό αποδειχθεί ότι είναι πίντσερ...θα βάλω λουρί και θα το παίζω ροτ έξω από το σπίτι σου.
εσύ χάρη που το πήρες τι σου είπαν ότι είναι;

ειδα τους γονεις σας φτανει ???

εχετε δει κουταβια γκεκα ?? μινι πιντσερ ??? ροτβαιλερ ? ντομπερμαν ???

μπορει καποιος να τα αναγνωρισει απο φωτογραφια ?? οταν ειναι 1 μηνων ???????
μη τρελαθουμε

προσεχετε τη λετε γιατι σας βλεπω ολους μαζι να σας βαζω λουρι και να σας βγαζω βολτα

giannisqq 01-11-10 17:27

χαλαρωσε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μην τα βλεπεις ολα στραβα ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!!

Τηλέμαχος 01-11-10 17:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από harris samos (Μήνυμα 501979)
ειδα τους γονεις σας φτανει ???

εχετε δει κουταβια γκεκα ?? μινι πιντσερ ??? ροτβαιλερ ? ντομπερμαν ???

μπορει καποιος να τα αναγνωρισει απο φωτογραφια ?? οταν ειναι 1 μηνων ???????
μη τρελαθουμε

προσεχετε τη λετε γιατι σας βλεπω ολους μαζι να σας βαζω λουρι και να σας βγαζω βολτα

:smt120:smt073
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisqq (Μήνυμα 501981)
χαλαρωσε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μην τα βλεπεις ολα στραβα ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!!

:?.......................................:smt023

harris samos 01-11-10 17:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisqq (Μήνυμα 501981)
χαλαρωσε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μην τα βλεπεις ολα στραβα ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!!

παντα ειμαι χαλαρος και χαμογελαστος :D:D:D:D:D:D

τιποτα δε πηρα στραβα απλα μια ερωτηση εκανα

chemical mac 02-11-10 10:15

...θα με ταϊζεις premium τροφές όμως έτσι; όχι σακουλάκια supermarket.
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από harris samos (Μήνυμα 501979)
ειδα τους γονεις σας φτανει ???

εχετε δει κουταβια γκεκα ?? μινι πιντσερ ??? ροτβαιλερ ? ντομπερμαν ???

μπορει καποιος να τα αναγνωρισει απο φωτογραφια ?? οταν ειναι 1 μηνων ???????
μη τρελαθουμε

προσεχετε τη λετε γιατι σας βλεπω ολους μαζι να σας βαζω λουρι και να σας βγαζω βολτα

εννοείς αν έχουμε δει κουτάβια που να περιέχουν όλες τις παραπάνω ράτσες ή τα καθαρόαιμα; ΝΑΙ έχω δει και αυτό που έχει στη φωτογραφία δεν μοιάζει ούτε με πιντσερ ούτε με ντόπερμαν.

από φωτογραφία μας έχετε ζητήσει να αναγνωρίσουμε άλγες, φυτά (Στην χειρότερη κατάσταση που θα μπορούσαν να υπάρχουν), ψάρια (ακόμα και γόνους), το φύλλο των ψαριών καθώς κι ασθένειες ΑΛΛΑ αμφισβητούνται τα κριτήρια μας για τον σκύλο (με σαφέστατα χαρακτηριστικά αν και μόλις 30 ημερών).

:smt020

Maverick 02-11-10 11:24

Μπορούν να αρχίσουν να πέφτουν στοιχήματα σχετικά με τη ράτσα, σε 2-3 μήνες θα ξέρουμε τον νικητή! ;)

georgis4 02-11-10 11:55

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Maverick (Μήνυμα 502355)
Μπορούν να αρχίσουν να πέφτουν στοιχήματα σχετικά με τη ράτσα, σε 2-3 μήνες θα ξέρουμε τον νικητή! ;)

Δεν χρειαζεται,απλα μονο ακριβη ηλικια και διαστασεις του ζωντανου αμα ξερουμε θα βγει και η ρατσα.:D
αυτο που το κανει δυσκολο ειναι η κοντη μουσουδα μιας και γκεκα-πιντσερ εχουν μακρια μουσουδιτσα σχετικα,και το οτι σε σχεση με το χερι του αφεντικου φαινεται μεγαλο κουταβι.
ΟΤΙ και να ειναι 3 φορες τη μερα βολτουλα και 2 φορες τη μερα ταισμα αμα γινουν ρουτινα ολα μια χαρα θα ειναι:)

Roussaks 02-11-10 13:22

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από georgis4 (Μήνυμα 502360)
Δεν χρειαζεται,απλα μονο ακριβη ηλικια και διαστασεις του ζωντανου αμα ξερουμε θα βγει και η ρατσα.:D ΣΩΣΤΑ

αυτο που το κανει δυσκολο ειναι η κοντη μουσουδα μιας και γκεκα-πιντσερ εχουν μακρια μουσουδιτσα σχετικα,και το οτι σε σχεση με το χερι του αφεντικου φαινεται μεγαλο κουταβι.
Τα ροτ ειναι γιγαντοσωμα και τα κουταβια τους ειναι τεραστια !!! Στανταρ δεν ειναι ροτ !!!

ΟΤΙ και να ειναι 3 φορες τη μερα βολτουλα και 2 φορες τη μερα ταισμα αμα γινουν ρουτινα ολα μια χαρα θα ειναι:)

Μετα που θα κανει τα εμβολια ΟΛΑ η βολτα και το ταισμα οταν το σκυλι καρδαμοσει και γινει δραστηριο ως τοτε πρεπει να βρισκει φαι παντα να τρωει (ασε που θα κοιμαται ωωωωρρρεεεεεεεεεεεςςςς)
Μεχρι τοτε μπορεις να το βγαζεις βολτα αλλα σε μερη που ξερεις οτι δεν εχουν παει σκυλια ... ειδικα αδεσποτα !
Το καλο ειναι οτι ενηλικιονται σχετικα γρηγορα 8μηνες με χρονο! Το κακο ειναι οτι βγαζουν δοντια εκει...θελει προσοχη εκτος και αν θες να αλλαξεις καθυστικο !!!
Το κολπο ειναι πολλα παιχνιδια χωρισμενα σε ομαδες να εχει να απασχολητε και να μην δοκιμασει τον δερματινο καναμπε (ΠΑΘΩΝ ! )

Αντε βρε ...και φανταρος !

bokostas 02-11-10 13:55

Λοιπόν βάζω ένα 120λιτρο ενυδρείο στοίχημα ότι δεν είναι ροντβάιλερ, τα πατουσάκια του είναι μικρά για τέτοιο σκυλί.
Αυτό το σκυλί δεν θα ξεπεράσει τα 8-10 κιλά και είναι τουλάχιστον 50% πίντσερ. Ποιός το πάει? Μάκη μέσα???

beat89 02-11-10 13:58

Παιδια αποκλειεται να ειναι τπτ αλλο?
Μπορει να βγει κ τσιουαουα.:D:D

chemical mac 02-11-10 14:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 502403)
Λοιπόν βάζω ένα 120λιτρο ενυδρείο στοίχημα ότι δεν είναι ροντβάιλερ, τα πατουσάκια του είναι μικρά για τέτοιο σκυλί.
Αυτό το σκυλί δεν θα ξεπεράσει τα 8-10 κιλά και είναι τουλάχιστον 50% πίντσερ. Ποιός το πάει? Μάκη μέσα???

Εδώ είπα θα βάλω κολλάρο κι εσύ πας 120 λίτρο; Ανέβασε το φιλαράκι

fishme1 02-11-10 14:03

να τον χαιρεσαι

επειδη ειναι μικρουλης για να φυγει απο την τοκετομαδα να εισαι διπλα προσεκτικος

μπορεις να τον βγαζεις για λιγο βολτα αλλα αγκαλια να μαθαινει σε ηχους και εκονες και μυρωδειες αλλα να μην πατησει κατω ακομα ουτε χαδια απο αλλους προς το παρων μην το τρομαξουν

οχι διπλα σε καμια λεωφορο ομως καπου ησηχα

tsilojohn 02-11-10 14:11

1 Συνημμένο(α)
Το σκυλακι πρεπει να ειναι μεγαλος Δανος ..:D:D
Και αν παρουμε απο τον ιδιοκτητη,οταν μεγαλωσει θα γινει καπως ετσι

harris samos 03-11-10 02:42

ρε παιδια τι λογο εχω να πω ψεματα το πηρα απο σπιτι και ειδα και τους γονεις μαζι και τα αλλα κουταβακια οντως ηταν το μεγαλητερο κουταβακι αμα σκεφτητε οτι ειχε 4 κουταβια

paco 03-11-10 08:58

στα κουταβια ακομα και στα μετεπειτα μακρηρυνχα ειναι πατημενη
μας φαινεται ετσι απο τη συσωρευση δερματος στο προσωπο
στο δικο μου το τσιουαουα σαν κουταβι ειχε ιδιο ρυνχος και σιγα σιγα εδειξε μακρη
η πρωτη μου αποψη ηταν rott πιο πολυ απο τα σαγονια του παρα απο ολα τα αλλα χαρακτηριστικα αλλα επιφυλασσομαι

οτι και να ειναι εχεις κανει ενα ακομα φιλαρακι στη ζωη σου
καλη συμβιωση
και ο αριθμος κουταβιων μου λεει οτι ειναι αυτο που λεει ο Χαρης
ενα rott γενναει πολυ περισσοτερα κουταβια

Krisos 03-11-10 09:05

Πολυ ομορφο ! :) ...αλλα σε ποιο απο ολα τα ενυδρεια θα μπει? :p:D:D:D:D

alex 03-11-10 09:14

πηξαμε στους ειδικους..
Γιωργη να σου ζησει το κοκερ γιατι κοκερ σπανιελ ειναι :D:D:D

ippomas 03-11-10 09:58

Γιωργο οτι και ναναι γερο ναναι το σκυλακι και να το χαιρεσαι. Για να θυμασαι ποιος στο εδωσε βγαλτο Χαρυ. Τωρα για ρατσα μορει να μην βγει ακριβως αλλα σε ολα υπαρχουν χαρισματα.

chemical mac 04-11-10 09:41

Γιώργο ετοίμασε το λουρί...σου'ρχομαι.
Εψαχνα να βρω φωτό για κουτάβια πιντσερ και αυτές που βρήκα δεν μου άρεσαν καθόλου :D . Η μόνη διαφορά που βρήκα με το δικό σου είναι το χρώμα του παπιγιόν αλλά μπορεί να με ξεγελάει και η φωτογραφία σου.
Οπότε αδερφέ μου, ετοίμασε φαρδύ κολάρο, μακρύ λουρί και καλή τροφή. :D :D :D

amalia 04-11-10 10:31

Να σου ζησει! Να εχετε μια ευτυχισμενη ζωη:p Ειναι γλυκας!

Δεν ξερω αν ειναι pincher (δεν πιστευω οτι ειναι - εχω δει πολλα κουταβια) προλαυτα ειναι παρα πολυ μικρος και δεν επρεπε να φυγει απο την τοκετομαδα. Κοιτα να τον κοινωνικοποιησεις οσο το δυνατον καλυτερα για να μην εχεις αργοτερα ενα φοβικο σκυλο. Η κοινωνικοποιηση ξεκιναει ακομα και μεσα στο σπιτι (αφου δεν εχουν ολοκληρωθει τα εμβολια) με απευαισθητοποιηση με διαφρους θορυβους, αντικειμενα, γνωριμια σε σκυλια φιλων κλπ.

harris samos 04-11-10 16:01

αμα οι γονεις ειναι πιντσερ τι θα βγει το σκυλι πιτμπουλ η ροτβαιλερ

Yiannis59 04-11-10 19:04

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από harris samos (Μήνυμα 503728)
αμα οι γονεις ειναι πιντσερ τι θα βγει το σκυλι πιτμπουλ η ροτβαιλερ

Γατα θα βγει Χαρι ;)

harris samos 04-11-10 23:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Yiannis59 (Μήνυμα 503827)
Γατα θα βγει Χαρι ;)

γιαννη εσυ εχεις πιντσερ πως σου φενετε ?

fishme1 05-11-10 08:59

μεχρι να γινει το κουταβι , εχει ακομα

harris samos 06-11-10 15:02

BORKED
BORKED
BORKED
:D:D:D:D:D
-------------------------
rottwailer μονο απο το τριχομα καταλαβενεις τη διαφωρα ;)
BORKED
-------------------------
BORKED
-------------------------
και ενας μικρος ελληνικος ηχνιλατης λιγο μεγαλυτεροσ απο τα αλλα 2 μηνων http://www.e-artemis.gr/forum/index....req=si&img=696

και αλλα
http://ihnilates.gr/site/modules/tin...index.php?id=5
http://ellnvikoi-ixvnlates.blogspot....g-post_26.html


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:50.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02517 seconds with 11 queries