Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Φωτογραφίες μελών (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=90)
-   -   Eιμαι ετοιμος για τον διαγωνισμο τι λετε? (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=24582)

harilaos 29-04-08 19:27

Καταπληκτικό Nik..!!
Θα μπορούσες να βάλεις κάποιο γρασίδι εκεί κάτω δεξιά για χάρη μόνο μιας φωτογραφίας για το διαγωνισμό.
Δεν λέω οτι είμαι υπέρ, αλλά στο AGA δεν είναι λίγα τα ενυδρεία αυτού του τύπου.
Σκέψου το.

delta66 04-05-08 06:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Nik25 (Μήνυμα 257786)
Με αυτην την φωτο θα διαγωνιστω........
http://img169.imageshack.us/img169/5812/imgp1003lf1.jpg

Αψογας.
Η φωτο ομως θελει πιο sharp ομως γιατι εχει "θαμπωσει" και χαθηκε η λεπτομερεια απο την μακρινη ληψη.

Z_X 04-05-08 08:34

Νικ ειναι πολυ ψηλα η λήψη....
Πρεπει να βγει μαι φωτο που να μην εχει εξωτερικα στοιχεια(φαινεται το καπακι,ο τοιχος και τα συρματα) για να μην επηρεαστει η κριση των κριτών...
Μην νομίζεις σαν κριτηριο εκτος απο την ομορφια του ενυδρειου εχουν σιγουρα και την σωστη λήψη....

theofilos 04-05-08 08:50

Παρα πολυ ωραιο μπραβο !

imichal 04-05-08 09:23

Σε παραδεχομαι!!! Φοβερο!!!

chemical mac 05-05-08 13:56

επειδή το ενυδρείο σου είναι μεγαλούτσικο θα σου πρότεινα να πετάξεις τους δίσκους....και να αφήσεις εμένα να μπω μέσα. φίλε συγχαρητήρια, θα ήθελα να ζω εκεί μέσα. και πάλι μπράβο. (και τώρα που έμαθες από μποστάνια καιρός να αρχίσεις κανένα μάθημα για τις φωτογραφίες χε χε χε)

mikenuke 05-05-08 15:54

Ωραιο το ενυδρειο, η ληψη οντως ειναι απο πολυ ψηλα, οπως τα ειπε ο ΖΧ, συμφωνω.

Τωρα για το σκοτεινο σημειο μπορεις να βαλεις κανα 2 ανουμπιες, οι οποιες θα επιζησουν και θα καλυψουν το κενο.

xontros 05-05-08 16:27

Εγώ το θαυμάζω τόσο καιρό και ειλικρινά, ντρέπομαι ακόμα και συγχαρητήρια να πω! Είναι απίθανο! Καλή επιτυχία δε χρειάζεται να ευχηθώ, έτσι? Είναι δεδομένη!

Όσο για το πολυσυζητημένο σκιερό σημείο, η δική μου γνώμη είναι να μήν πειράξεις τίποτα (όπως άλλωστε συμφωνείς κι εσύ), αλλά να μπεις και να πειράξεις λίγο τη φωτογραφία στο photoshop, αυξάνοντας τη φωτεινότητα σε εκείνο το τμήμα (αντίστοιχα και πάνω αριστερά).. Το πρόβλημα δε νομίζω ότι είναι η ύπαρξη σκιερού σημείου.. Άλλωστε είμαι σίγουρος ότι από κοντά δε δείχνει τόσο σκούρο.. Το πρόβλημα είναι η ύπαρξη αντιθέσεων φωτεινότητας (φως & σκοτάδι) στη φωτογραφία, με αποτέλεσμα να είναι αδύνατο να τα πιάσεις όλα με μία ρύθμιση, οπότε το πρόβλημα αναγκαστικά θα πρέπει να διορθωθεί manually, με photoshop..

Το ότι είναι από σχετικά ψηλά τραβηγμένη είναι όμορφο κατά τη γνώμη μου, γιατί αναδεικνύει το γρασιδάκι σου.. Όμως νομίζω ότι πρέπει παίζοντας πάλι με το photoshop να κρατήσεις μόνο το ενυδρείο, κρύβοντας/κόβοντας τα πλαινά τοιχώματα, όπως επίσης και το κρεμαστό καπάκι..

billy 05-05-08 17:03

Α ρε μάστορα ΕΓΡΑΨΕΣΣΣΣΣ...
Καλή επιτυχία φίλε μου...:p:p;);)

Nik25 06-05-08 18:28

Ευχαριστω ολους σας για τα σχολια σας, πραγμνατικα!Το ενυδρειο αυτο φτιαχτηκε με πολυ κοπο και μερακι για να φτασει ως εδω.Βεβαια μηνα με το μηνα βελτιωνεται.Ψαρια δεν θα μπουν αλλα ,καθως μου ειναι αρκετοι 6 δισκοι (ωστε να ζουν και ανετα)
Την φωτο ρε παιδια την τραβηξα σχετικα ψηλα για να φενεται το γρασιδι αλλιως χανοταν.Επισης δεν ξερω αλλα προσωπικα μου αρεσε το κρεμαστο φωτιστικο οπως διακρινεται στο σκοταδι.Προσωπικα γουστα.Βλεπουμε...

halvas69 06-05-08 20:49

Όρμα Τζακ, πάρτους τα μυαλά.
Μήπως βλέπουμε εδώ και καιρό το καλύτερο φυτεμένο εν εξελίξει ?

xontros 06-05-08 21:08

Και μήπως να το έβαζες και στην υπογραφή σου, να μή φαίνεται το πλέγμα στη moss (που πλέον έχεις καλύψει)?

dr.geo 18-05-08 14:23

μπραβο...πολυ ωραιο...αν και ειμαι καινουργιος,το αποτελεσμα με εντυπωσιαζει και ενα μπραβο ειναι οτι πρεπει για τον κοπομσου......:D

Δημήτρης Δ 18-05-08 14:52

Νίκο πολύ καλό!!!

:smt038:smt038:smt038:smt038

visionmaster 18-05-08 14:59

Τα συγχαρητηρια μου!!
Ασχετα με τον διαγωνισμο, το ενυδρειο σου κερδιζει...καρδιες!!
:smt038:smt038:smt038


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:26.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01705 seconds with 11 queries