Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Διαγωνισμός Ενυδρείων 2010 (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=188)
-   -   Ψηφοφορια Κοινου για τον διαγωνισμο aquascaping GAB 2010 (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=46493)

Γιώργος Κ 01-12-10 23:36

Μονο τις τελευταιες 24 ωρες συνδεθηκαν:
Total members that have visited the forum in the last 24 hours: 560

:p και δεν μπορουν να συνδεθουν καθε μερα μερικοι (αλλοι σημερα - αλλοι αυριο ... αλλοι μεθαυριο)... η δυναμη του κοινου ειναι μεγαλυτερη απο οτι φανταζεστε!! ;)

olga 01-12-10 23:43

αααα!!!Τι βλεπω εδω? Γυρισα απο την δουλεια και με περιμενε εκπληξη!Πολλες και καταπληκτικες συμμετοχες,τι να πρωτοψηφισεις!
Μπραβο σε ολους οσους το τολμησαν και φυσικα σε αυτους που το οργανωσαν.Καλη επιτυχια σε ολους :smt041

thanasis76 02-12-10 00:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Raven (Μήνυμα 516054)
Ας πουμε οτι σας δινεται η δυναμη μεσω της συμμετοχης σας στην ψηφοφορια να επιρρεασετε το τελικο αποτελεσμα. Οσο πιο πολλοι ψηφισουν, τοσο πιο πολυ το κοινο θα επιρρεασει την τελικη βαθμολογια.
Κατι που δεν εχει γινει ποτε και σε κανεναν διαγωνισμο aquascaping. Πανω στο μοντελο του διαγωνισμου αυτου, εστησα και τον διεθνη διαγωνισμο του ASW oπου παλι επεμεινα το κοινο να αποφασιζει κατα 40% και οι κριτες κατα 60%.
Ο λογος ειναι απλος: οι κριτες ειναι εμπειροι και καταρτισμενοι στον τομεα τους και στην καθε κατηγορια που κρινουν. Θα περασουν την καθε συμμετοχη απο κοσκινο και διακρινουν λεπτομερειες που συνηθως το κοινο δεν θα προσεξει. Μην ξεχναμε οτι θα εχουν και μεγαλυτερες φωτος στην διαθεση τους) και τελος ειναι σιγουρα πιο ψυχραιμοι αντικειμενικοι. Το κοινο συχνα ψηφιζει αυθορμητα και με ενθουσιασμο (δεν ειναι κακο).:p
Οποτε Θαναση, εχε εμπιστοσυνη γιατι το εχω μελετησει παρα πολυ καλα το συγκεκριμενο συστημα (περισσοτερο απ οτιδηποτε αλλο στον διαγωνισμο) και πιστευω οτι θα βγαλει τα πιο δικαια αποτλεσματα.;).

ξερω οτι ξερεις πολλα περισσοτερα απο τον καθε εναν μας στους διαγωνισμους και οχι μονο!!!! οτι ειπα δεν το ειπα ουτε για να κρινω ουτε για να πω οτι δεν θα βγει ο νικητης δικαια...
απλα εκανα μια παρατηρηση... τιποτα παραπανω και δεν ηθελα να θιξω τιποτα και κανεναν....:smt052:smt052

Raven 02-12-10 00:39

Δεν τιθεται θεμα.. ρωτησες καλοπροαιρετα και αυτο φανηκε. Και καλα εκανες γιατι μου εδωσες πασα να εξηγησω κι εγω το σκεπτικο μου ωστε να μην μενει η παραμικρη αμφιβολια για την ευρυθμια της οργανωσης.

Οσο για τους βαθμους που δρεπει καθε ενυδρειο απο το κοινο..δεν ειναι καθολου ευκαταφρονητοι !
Μεχρι στιγμης εχουν ψηφισει 73 μελη που δυνητικα θα μπορουσαν να διανειμουν 73 Χ 79ψηφους=5.767 βαθμους μεσα σε 3 ωρες περιπου !!!
Αν νομιζετε οτι 1-2 βαθμοι ειναι ασημαντη διαφορα αναμεσα σε 2 ενυδρεια να σας θυμισω οτι το 2009 στον AAC εχασα την 5η θεση για εναν βαθμο και το 2010 εχασα την 10η θεση και παλι για 1 βαθμο.:rolleyes:

Οταν θα βγει η τελικη καταταξη στις 15 Ιανουαριου θα καταλαβετε ποσο σημαντικη δυναμη εχει ο καθε βαθμος (ψηφος) που παιρνει το καθε ενυδρειο.;)

paco 02-12-10 00:42

παρα πολλα και καλοφτιαγμενα ενυδρεια
οπως προβλεπω στη 2 και 3 θεση θα πεσει πολυ ξυλο
μπραβο σε ολους τους συμετεχοντες
και ενα μεγαλο μπραβο Αλεξανδρο για την τοσο οργανωμενη δουλεια που εκανε και συνεχιζει να κανει

zapatas 02-12-10 02:14

μπραβο μπαβο και παλι μπραβο σε ολους για τον κοπο τους!!(συμμετεχοντες-διοργανωτες-επιτροπη και φυσικα στον τολη που χαρη σε αυτον εχουμε ενα πραγματικα δυνατο φορουμ;)) το χομπυ μας τελικα αξιζει πολλα!! και χαιρομαι που υπαρχουνε ανθρωποι που πραγματικα θελουνε να βοηθησουνε στην εξελιξη του!!
:smt041:smt041:smt041:smt041:smt041:smt041

thanasis76 02-12-10 07:51

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Raven (Μήνυμα 516082)
Δεν τιθεται θεμα.. ρωτησες καλοπροαιρετα και αυτο φανηκε. Και καλα εκανες γιατι μου εδωσες πασα να εξηγησω κι εγω το σκεπτικο μου ωστε να μην μενει η παραμικρη αμφιβολια για την ευρυθμια της οργανωσης.

Οσο για τους βαθμους που δρεπει καθε ενυδρειο απο το κοινο..δεν ειναι καθολου ευκαταφρονητοι !
Μεχρι στιγμης εχουν ψηφισει 73 μελη που δυνητικα θα μπορουσαν να διανειμουν 73 Χ 79ψηφους=5.767 βαθμους μεσα σε 3 ωρες περιπου !!!
Αν νομιζετε οτι 1-2 βαθμοι ειναι ασημαντη διαφορα αναμεσα σε 2 ενυδρεια να σας θυμισω οτι το 2009 στον AAC εχασα την 5η θεση για εναν βαθμο και το 2010 εχασα την 10η θεση και παλι για 1 βαθμο.:rolleyes:

Οταν θα βγει η τελικη καταταξη στις 15 Ιανουαριου θα καταλαβετε ποσο σημαντικη δυναμη εχει ο καθε βαθμος (ψηφος) που παιρνει το καθε ενυδρειο.;)

δεν ξερω απο διαγωνισμους και γι αυτο ρωτησα και αναρωτηθηκα.
εχετε κανει πολυ καλη δουλεια και μπραβο σας!!!!
την επομενη φορα θα εχετε αλλο ενα νταμαροενυδρειο στην διαθεση σας...:smt052:smt052

N4505 02-12-10 12:52

Ρε παιδιά, τί να πω.. :shock:
Σας άφησα για 1,5 χρονο λόγω στρατιωτικών και άλλων υποχρεώσεων, αλλά τέτοια εξέλιξη δεν την περίμενα..
Τα συγχαρητήριά μου σε όλους τους συμμετέχοντες και φυσικά στους διοργανωτές.. :smt041:smt041:smt041

Δεν ψήφισα ακόμα, πρέπει να πέσει πολλή μελέτη με τις ενυδρειάρες σας..
Καλή επιτυχία σε όλους!

Πάνος 02-12-10 13:12

μιας και εχει ληξει η διορια υποβολης συμμετοχης και τα ενυδρεια εχουν πλεον τεθει προς "αξιολογηση"....ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους και παραλληλα ενα μεγαλο μπραβο για τη συμμετοχη σας. τα συγχαρητηρια μου και στον Αλεξανδρο για την οργανωση του διαγωνισμου!

Churu 02-12-10 13:19

Μπραβο σε ολους:smt041

vassibo 02-12-10 15:15

ΚΑλη επιτυχία παιδιά.
Αξιοι που λέει και ένας φίλος.

Stefan0s 02-12-10 17:20

Καλή τύχη σε όλους που τόλμησαν/μπόρεσαν να συμμετάσχουν.

themosb 02-12-10 17:39

τοσα ομορφα ενυδρεια και τετοια συμμετοχη:smt041:smt041:smt041:smt041:smt041
Μπραβο σε οσους δουλεψαν ξενυχτησαν και ετρεξαν αυτη την ωραια διοργανωση
Μπραβο

kalaxan 02-12-10 17:42

Καλή επιτυχία σε όλους.

ας νικήσει ο καλύτερος.:)

kingrim 02-12-10 17:56

θριλερ θριλερ εχω φαει τα νυχια......

andreas213 02-12-10 18:23

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kingrim (Μήνυμα 516306)
θριλερ θριλερ εχω φαει τα νυχια......

μεχρι την πρωτοχρονια δεν θα μεινουν δαχτυλα!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D
το 217 εχει μπει πολυ δυναμικα.τυχαιο, δεν νομιζω

bokostas 02-12-10 18:28

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από kingrim (Μήνυμα 516306)
θριλερ θριλερ εχω φαει τα νυχια......

Αυτά παθαίνεις άμα φτιάχνεις ωραία ενυδρεία Γιάννη μου, ενώ εγώ που είμαι από τους τελευταίους, υποψήφιος για υποβιβασμό, φεεεεετα.:D

Ευχαριστώ τους ελάχιστους που (προφανώς κατά λάθος) ψήφισαν το ενυδρείο μου, μα καλά τρελλοί είστε??? να προσέχουμε ποιό κουτάκι τσεκάρουμε.:p

Θέλω επίσης να καταγγείλω κάποιους κακοπροαίρετους που σε πείσμα του αγωνιστικού πνεύματος, ψήφισαν όλα τα ενυδρεία, μα δε ντρέπεστε??:)

Αλήθεια, από πόσα μέλη αποτελείται η κριτική επιτροπή (για να ξέρω τι θα μου στοιχίσει η 1η θέση):D:smt044 κι αν είναι εύκολο, τα τηλέφωνά τους.:D

Κλεόβουλος 02-12-10 19:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 516317)
Αυτά παθαίνεις άμα φτιάχνεις ωραία ενυδρεία Γιάννη μου, ενώ εγώ που είμαι από τους τελευταίους, υποψήφιος για υποβιβασμό, φεεεεετα.:DΑ'ερασιτεχνική του χρόνου :D:D

Ευχαριστώ τους ελάχιστους που (προφανώς κατά λάθος) ψήφισαν το ενυδρείο μου,απρόσεχτοι! του δίνετε θάρρος μα καλά τρελλοί είστε??? να προσέχουμε ποιό κουτάκι τσεκάρουμε.:p

Θέλω επίσης να καταγγείλω κάποιους κακοπροαίρετους που σε πείσμα του αγωνιστικού πνεύματος, ψήφισαν όλα τα ενυδρεία, μα δε ντρέπεστε??:)

Αλήθεια, από πόσα μέλη αποτελείται η κριτική επιτροπή (για να ξέρω τι θα μου στοιχίσει η 1η θέση):D:smt044 κι αν είναι εύκολο, τα τηλέφωνά τους.:D

αν σου εξασφαλίσω την 1η θέση(απο το τέλος) τι κερδίζω?:smt044:smt044
Όχι, όχι δεν θέλω γκαπο-ξιφοφόρους :smt056

Z_X 02-12-10 21:14

Μπραβο παιδια,πολυ ομορφα ενυδρεια ολα..

mikenuke 03-12-10 08:42

Συγχαρητηρια σε ολους!
Στους συμμετεχοντες και στον πρωτεργατη Raven.

Καλη επιτυχια. Ειμαι ενθουσιασμενος και περιμενω να δω τα ενυδρεια στο χαρτι με αγωνια.

aiptek 03-12-10 09:59

καλη επιτυχεια σε ολα τα παιδια...
πανεμοραφα ολα τα ενυδρεια,αλλα καποια ξεχωριζουν με την πρωτη ματια.
καλη συνεχεια...:smt041

Christophe74 03-12-10 11:23

Καλημέρα
Συγχαρητήρια για την πολύ αξιόλογη προσπάθεια & καλή επιτυχία σε όλους τους συμμετέχοντες :smt023
Αρκετά από αυτά τα ενυδρεία αποτελούν πηγή έμπνευσης+-3

lucy 03-12-10 11:26

Καλή επιτυχία σε όλους!!!!!! :p

halvas69 03-12-10 21:39

Σήμερα βρήκα χρόνο να ψηφίσω και εγώ.
Τι άλλο να πω από ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες και για τον αριθμό συμμετοχών αλλά και την αισθητική των ενυδρείων

Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι τα εξαιρετικά paludarium.
Το ένα δε από αυτά θα το κάνω πόστερ στο τέλος :) και υποτίθεται δεν είμαι fun του είδους.........ζηλεύωωωω :)
Φτου-φτου όλα να σας πάνε καλά.

babis100nx 04-12-10 16:13

Καλη επιτυχια σε ολους παιδια!

delta66 04-12-10 19:56

Πολλα και ωραια ενυδρεια ειδα.
Μπραβο σε ολους και πιο πολυ σε αυτους που βοηθησαν να ανεβει τοσο ψηλα το επιπεδο των ελληνων ενυδρειοφιλων.

Μίμης 05-12-10 15:40

Μπραβο σας παιδια..καλη επιτυχια!
και για ακομη μια φορα ενα μεγαλο μπραβο στον Αλεξανδρο και οσους ασχοληθηκαν για τη διοργανωση του διαγωνισμου!:)

Τηλέμαχος 05-12-10 16:52

Κύριε Μίμη σας βλέπω να νικάτε!:p

Μίμης 05-12-10 17:00

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Τηλέμαχος (Μήνυμα 517450)
Κύριε Μίμη σας βλέπω να νικάτε!:p

Κυριε Τηλεμαχε..πρωτων μη με λετε κυριε 3 χρονια σας περναω..και δευτερον αυτη τη στιγμη ανεβωκατεβαινω στη δευτερη και στην τριτη θεση..θα δειξει..σας ευχαριστω ολους..οι καλυτεροι θα νικησουν(οποτε δε το βλεπω:D)

frits 06-12-10 16:19

Πολύ όμορφες συμμετοχές, πραγματικά δεν ήξερα ποιο να πρωτοψηφίσω!
Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες αλλά και στους διοργανωτές :smt041


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:27.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,02508 seconds with 11 queries