Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Δεξαμενές (τεχνητές λίμνες) (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=159)
-   -   Ανακατασκευή λίμνης (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=53409)

MIXALIS CYPRUS 05-06-11 21:18

Ναι ναι και ειναι πολυ ομορφη ! Αλλα βλεπω και αλλο χωρο εκει και σ βαζω ιδεες :)

mariand7 05-06-11 21:23

2 Συνημμένο(α)
τι υπέροχα που είναι τα νούφαρα :p:p:p

mariand7 05-06-11 21:26

1 Συνημμένο(α)
Δείτε και μερικά ψαράκια που έχουν πάρει και χρώμα :):):)

MIXALIS CYPRUS 05-06-11 21:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mariand7 (Μήνυμα 596902)
τι υπέροχα που είναι τα νούφαρα :p:p:p


Kαλα τα νουφαρα σ θα κατακλεισουν τη λιμνη σου του χρονου !Εισαι και απο τη Κρητη αρα ζεστο κλιμα ..θα κανουν πανικο

mariand7 05-06-11 21:41

4 Συνημμένο(α)
Και ο wolvery που έχει τσατιστεί γιατί του έβαλα διαχωριστικό και γιατί τον έδεσα και δεν τον άφησα να πλατσουρίσει μέσα στη λιμνούλα :smt120:)

mariand7 05-06-11 21:53

1 Συνημμένο(α)
οταν δεν έχει θυμώσει μοιαζει έτσι

mariand7 05-06-11 21:58

1 Συνημμένο(α)
ΟΚ...μ'έπισες...από που λες να ξεκηνήσω το σκάψιμο;:D:D:D

MIXALIS CYPRUS 05-06-11 22:57

καλα....εγω θα αρχιζα αυριο ........τι λες τωρα??!??!?

mariand7 05-06-11 23:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από MIXALIS CYPRUS (Μήνυμα 596933)
καλα....εγω θα αρχιζα αυριο ........τι λες τωρα??!??!?

Λεεεεεες???:confused::confused::confused:
Να σου πω την αλήθεια το σκεφτηκα κανα δυο φορές πλάκα πλάκα αλλά θα με δείρει ο άντρας μου :rolleyes::rolleyes::rolleyes::D:D

mariand7 06-06-11 12:20

6 Συνημμένο(α)
Επιτέλους :p......Κόκκινη λιβελούλα :p:p:p

lucy 07-06-11 08:08

Υπέροχη!!! :p
Σύντομα θα σε επισκεφτούν κι άλλα ζωντανά του νερού!

MIXALIS CYPRUS 07-06-11 13:04

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από lucy (Μήνυμα 597337)
Σύντομα θα σε επισκεφτούν κι άλλα ζωντανά του νερού!


Σαν απειλη απο ταινια θριλερ :)

mariand7 07-06-11 18:54

:smt044:smt044:smt044:D:D:D

lucy 08-06-11 07:54

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από MIXALIS CYPRUS (Μήνυμα 597397)
Σαν απειλη απο ταινια θριλερ :)

:D:D:D Μπορεί και να είναι!

Μαρία φοβάσαι τα φίδια; Εγώ το νερόφιδο που είχα έγινε ... νερόφιδα και ζευγαρώνουν, και κάθονται "πλεξούδα" πάνω στο ξύλο που έχω στη λίμνη.:D

mariand7 09-06-11 12:55

Να σου πω,κατα καιρούς τη παλια την είχαν επισκευτεί μια πράσινη όμορφη σαύρα απ'αυτές με τα μακριά πόδια και ουρά και το έντονο πράσινολαχανί,ένας σκατζόχοιρος που μάλιστα ηταν ο καημένος τόσο εξασθενιμένος από τη ζέστη που έπεσε μέσα και δεν είχε δυναμη να βγεί :(:(.Τον έβγαλα και για μια βδομάδα δεν έφευγε από το σημείο μέχρι που συνήλθε τελείος.Υστερα τον έβλεπα κάθε 2 μέρες.
Φίδι...:smt120:smt120:smt120...ευτυχώς δεν έχω δει ακόμα και ελπίζω να μη δω γιατί ενω τα θαυμάζω δεν τα μπορώ καθόλου :smt087:smt087:smt087
Ίσως έχει να κάνει με το γεγονός ότι είναι δεμένος ο σκύλος πολύ κοντά,δεν ξέρω....
-------------------------
Δε μπορείτε να φανταστείτε τι έπαθα πριν 5 λεπτα!:smt120:smt120:smt120
Εχω μια κότα που δραπετεύει από το κοτέτσι συνέχεια.Το καλό είναι ότι μόλις τη πλησιάσω καθίζει και και τη πιάνω.Οπότε πριν από λιγο συνέβει το ίδιο και πήγα να τη βάλω στη θέση της.Ηταν στη μπροστά αυλή,το κοτέτσι είναι στη πίσω.Απόσταση 2 μέτρα από το μπαλκόνι της κουζίνας μου.Οπότε κι εγω έκανα τη διαδρομή γύρο απο τη κουζίνα,έξω...και κάνοντας να περάσω τη γωνία....:shock::shock::shock: πετάχτηκε ολόρθο ενα φίδι μπροστά μου και μετά γύρισε στον αέρα το σώμα του και έφυγε μες στα χόρτα.Ηταν περίπου 1 μέτρο και 2 δαχτυλα στο πάχος :smt120:smt120:smt120.
Είχα χρόνια να δω φίδι κοντά στο σπίτι:(:(:( δε ξαναβγαίνω έξω :(:(:(:(

Τι το'θελες Lucy μου :smt120:smt120:smt120:(:(:(:( !!!!??????

lucy 10-06-11 10:18

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mariand7 (Μήνυμα 597969)
....

Τι το'θελες Lucy μου :smt120:smt120:smt120:(:(:(:( !!!!??????


Καλέ ... ούτε ο Μητσοτάκης τέτοια "επιτυχία"!!! :smt120:smt120:smt120

Σίγουρα ήταν δυο δάχτυλα χοντρό ή από τον φόβο σου το είδες τόσο; Τι χρώμα ήταν; είχε γραμμές στην πλάτη του; Τα νερόφιδα δεν είναι επικίνδυνα!

Αν φοβάσαι τόσο, καιρός να αμολήσεις τις κότες σε όλη την αυλή, δεν θα ξαναδείς φίδι!

Σπύρος Μ 10-06-11 11:19

Aγαπητή mariand7 ,αν έχεις χρόνο,διάβασε αυτό το κατατοπιστικότατο άρθρο για τα φίδια της Ελλάδας..Θα δείς οτι εκτός απο οχιές και αστρίτες,όλα τα άλλα φίδια είναι εντελώς ακίνδυνα και δεν υπάρχει λόγος ούτε να τα φοβάσαι,ούτε να κάνεις περίπολο με καραμπίνα και αξίνα για να τα βρείς και να τα σκοτώσεις :)

Διάβασε εδώ.
Φίδια της Ελλάδας

mariand7 20-05-12 16:57

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από MIXALIS CYPRUS (Μήνυμα 596900)
Ναι ναι και ειναι πολυ ομορφη ! Αλλα βλεπω και αλλο χωρο εκει και σ βαζω ιδεες :)

Φιλε μου,αντε με επεισες...αρχιζω επεκταση :p:p:p Αναμειναται στο ακουστικο σας για καινουργες φοτο :smt031

andreascrete 20-05-12 20:04

Μην ανησυχείς Μαρία, στην Κρήτη δεν έχουμε δηλητηριώδη φίδια εκτός απο ένα είδος που έχει μικρά δόντια και βαθιά μέσα στο στόμα οπότε και δεν μπορεί να δαγκώσει άνθρωπο.
Ωραία η λίμνη σου, με το καλό να πληθύνουν και τα νούφαρα και τα ψάρια σου!

apostolis veroia 24-05-12 11:05

Μαρια ολα πανεμορφα!!!!!! ο σκυλος τι ρατσα ειναι; σαν χαρακτηρας;

Andros 24-05-12 20:42

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από mariand7 (Μήνυμα 669893)
Φιλε μου,αντε με επεισες...αρχιζω επεκταση :p:p:p Αναμειναται στο ακουστικο σας για καινουργες φοτο :smt031

Σου πηρε ενα χρονο για να αποφασισεις να κανεις επεκταση ε? :D

Καλλιο αργα παρα ποτε....
Μαρια, εχεις εναν υπεροχο χωρο. Μια λιμνη κηπου θα γινει ακομα πιο εντυπωσιακη στηνοντας και ενα ωραιο σκηνικο στον περιβαλλον χωρο ;)

Ενα μικρο κιοσκι εκει διπλα....καφεδακι...φραπεδακι...ξερεις :rolleyes:
μια βραχοσυνθεση που να συναδει με τον χωρο..:rolleyes:

πολλα μπορεις να κανεις ;)


Καλη δουλεια....
Περιμενουμε.

mariand7 29-05-12 00:52

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από apostolis veroia (Μήνυμα 670737)
Μαρια ολα πανεμορφα!!!!!! ο σκυλος τι ρατσα ειναι; σαν χαρακτηρας;

Ειναι Χασκυ Malamute,χαλια χαρακτηρας....παλιοχαρακτηρας :D
Πολυ πεισματαρης σα το αφεντικο του...εμουα:rolleyes:
Κανει παντα του κεφαλιου του και δεν ακουει με τιποτα :(
Αλλα πολυ γλυκος και τον αγαπαμε παρολα ταφτα :):smt049:smt049:smt049
Αλλα μη τον παρετε για φυλακα...θα πει στους κλεφτες περαστε:D:D:D

andreascrete 29-05-12 08:16

Έτυχε να είναι τόσο φιλικός ο δικός σου σκύλος με αγνώστους!
Εμένα ένας φίλος μου έχει εδώ και 13 χρόνια ένα κάτασπρo σαν το δικό σου Husky Malamute Laika με μπλέ μάτια, τον Θώρ ο οποίος ήταν καταπληκτικός φύλακας και γαύγιζε άγρια στους ξένους,πιστεύω αν έμπαινε ξένος στην αυλή θα του έκοβε δαγκωνίδι, μόνο εγώ μπορούσα να τον κρατάω και να τον βγάζω βόλτα όταν η οικογένεια έφευγε διακοπές και αυτό γιατί με ήξερε απο κουταβάκι!
Ο θώρ είναι γεροντάκι πια και δεν βλέπει καλά αλλά είναι ακόμα κούκλος!
Τα malamute πάρα πολύ δυνατά σκυλιά και τραβάνε πολύ στην βόλτα με λουρί αν δεν τα εκπαιδεύσεις σωστά, έχουν χαρακτήρα λύκου και δέχονται απο την οικογένεια ένα αρχηγό για να εκτελέσουν εντολές, αν και αυτό δεν σημαίνει ότι δεν σέβεται και θεωρεί και τα υπόλοιπα μέλη της οικογένειας σαν αγέλη του.


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:42.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01986 seconds with 11 queries