Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Μηνιαίες Συναντήσεις ΠΣΦΕ-Βόρειος Ελλάδα 2010 (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=35917)

akiriazides 03-06-10 15:19

κωστα κανα σαλιγκαρι και για μας να τα βαλουμε με τον μονομαχο!!!!

bokostas 03-06-10 15:57

Αντώνη δεν έχω, τα έφαγα :D για να μην τα πάρει ο Χάρης.:)

Thrillos 03-06-10 16:11

Κάνω μετακόμιση και δύσκολα θα τα καταφέρω να έρθω. Αν μπορέσω θα προσπαθήσω να περάσω έστω και για ένα μισάωρο.

bokostas 03-06-10 16:28

christsos
xb307
Τσιόνογλου Σταύρος
giannisaek
kostaskich
bokostas
posidwnas
drbig
panos1972
repanas6
nikosm1
vasilakis
rigel
giannisaek
mikenuke
george
lion
olga
chris129
akiriazides???
Thrillos???

Ευθύμη πού πας βρε και φεύγεις από εδώ κοντά μου?
Θέλεις βοήθεια? Να έρθω να κουβαλήσουμε το ενυδρείο?
Και με πληρώνεις με γαριδούλες...:D:D

Τσιόνογλου Σταύρος 03-06-10 20:05

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από repanas6 (Μήνυμα 452556)
Τελικά εγώ δε θα μπορέσω να παρευρεθώ καθώς η παρέα μου κανόνισε εκδρομούλα το Σ/Κ... Από τη μία στεναχωριέμαι που δε θα σας δω από την άλλη χαίρομαι που ο Μποκώστας θα πάρει τη μερίδα από τα φυτά που θα έπαιρνα από τον Νίκο...

Με την moss που παρηγγειλές τι να κάνω θα την πάρει κανείς άλλος για λογαριασμό σου.

Rigel 03-06-10 20:49

Μηλοσαλίγκαρα πάντως θα φέρω κι εγω μερικα για όποιον θελει..

drbig 03-06-10 20:50

Draftαρω 1ος!!!

Αλέξης6 04-06-10 00:33

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος (Μήνυμα 452877)
Με την moss που παρηγγειλές τι να κάνω θα την πάρει κανείς άλλος για λογαριασμό σου.

Ας την πάρει κάποιος για να την κρατήσει για τον ευατό του κιόλλας γιατί δεν το βλέπω να συναντιέμαι με κανένα το επόμενω διάστημα μιας και θα απουσιάσω για λίγο καιρό...

paraskevi_gr 04-06-10 17:25

γεια χαρα σε όλους.

7 Ιουνιου. Θεατρο κήπου, Καλοκαιρινες εκδηλώσεις ΧΑΝΘ.

Τμημα τζατζ χορού, θέμα Michael Jackson.

Το Σάββατο θα ξέρω αν η πρόβα τζενεράλε της Κυριακής συμπήπτει με τη

συνάντηση αλλιως θα είμαι μαζί σας :smt041

bokostas 04-06-10 23:42

Έλα καλύτερα εσύ Εύη, μη σηκωθούμε κι έρθουμε εμείς όλοι μαζί στην πρόβα...:D
-------------------------
Όποιος θέλει έντλερς, να μου πει να του φέρω την Κυριακή στη συνάντηση, εννοείται τσάμπα.
Απλά να ξέρετε ότι πάνε σε χαρεμάκια, 1 αρσενικός με 3-4 θηλυκές.

giannisaek 05-06-10 12:44

Έχω δυο πλάτυ θηλυκά για δωρεά το ένα είναι και έτοιμο να γεννήσει, αν προλάβω να το δώσω μέχρι αύριο και δεν μου γεννήσει και στην σακούλα μεταφοράς.
Τα θέλει κανένας να τα φέρω;

Τσιόνογλου Σταύρος 05-06-10 13:18

Θα φερω και λίγα κλαδεματάκια Zoesterifolia και Pistia η μοιρασια θα γίνει επι τόπου μη καβατζόνεται τίποτε οποιος κεράσει θα πάρει :D

bokostas 05-06-10 13:27

Σταύρο κερασμένη ...η Zoesterifolia.:D
Δεν την καβατζώνω βρε παιδί μου, απλά νιώθω την ανάγκη να σε κεράσω.:)

Kotsos 05-06-10 13:32

Θα ρθω κι εγω...:p

και μηπως ενδιαφέρεται κανείς για ενα μουλτιφασιατους αγνώστου φύλου??:D
Έχει ξεμείνει απο προηγούμενο σεταπ...

mikenuke 05-06-10 18:57

φερτο να το βαλω στα δικα μου αρκει να εχει περασει απο ιατρικες εξετασεις...

giannisaek 05-06-10 21:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisaek (Μήνυμα 453516)
Έχω δυο πλάτυ θηλυκά για δωρεά το ένα είναι και έτοιμο να γεννήσει, αν προλάβω να το δώσω μέχρι αύριο και δεν μου γεννήσει και στην σακούλα μεταφοράς.
Τα θέλει κανένας να τα φέρω;


Τα θέλει κάποιος τα πλάτυ να τα φέρω;
-------------------------
Κώστα (bokosta) η κρυπτοκορίνα που μου έδωσες έλειωσε σιγά σιγά κάτω στην βάση. Ένα ένα τα φύλα φεύγανε, δεν ξέρω γιατί.

bokostas 06-06-10 03:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisaek (Μήνυμα 453635)
Κώστα (bokosta) η κρυπτοκορίνα που μου έδωσες έλειωσε σιγά σιγά κάτω στην βάση. Ένα ένα τα φύλα φεύγανε, δεν ξέρω γιατί.

Τι να σου πω βρε Γιάννη, :smt102 θα βγάλω κανένα καινούριο κλαδεματάκι για αύριο.

giannisaek 06-06-10 08:50

Ευχαριστώ δεν πολύ καίγομαι για φυτό, αλλά αν έχεις κάτι που μου αρέσει μπορεί να το πάρω.

bokostas 06-06-10 09:49

christsos
xb307
Τσιόνογλου Σταύρος
giannisaek
kostaskich
bokostas
posidwnas
drbig
panos1972
repanas6
nikosm1
vasilakis
rigel
giannisaek
mikenuke
george
lion
olga
chris129
akiriazides???
Thrillos???
Kotsos

drbig 06-06-10 10:34

WTB Spam!

bokostas 06-06-10 19:44

Η συνάντηση ήταν απίθανη με πάνω από 25-30 άτομα και πολύ κέφι, περάσαμε υπέροχα.
Γνωρίσαμε καινούρια άτομα -καλώς ήρθες Όλγα στην παρέα:smt061- (τους άντρες δεν τους πρόσεξα, συγνώμη)
και ξαναείδαμε γνωστά "φυτο-λαμόγια" (με πρώτο εμένα:smt083) που μας άρπαζαν τα κλαδέματα μέσα από τα χέρια.

Είδα τον Πάνο να φεύγει με 4 σακούλες (του σούπερ μάρκετ, όχι ενυδρειακές) γεμάτες φυτά :smt101 κι ένα τεράστιο φίλτρο.:smt109
Όποιος μου άρπαξε τις 2 σακούλες φυτά όταν γύρισα να πιω μια γουλιά καφέ, να ξέρει ότι τον καταράστηκα να κολλήσει
άχλια, σαπρολένια, ικ, φούνγκους, φινροτ, φυματίωση, κυανοβακτήριο, τριχοειδή, PHcrash και σκατοσαλίγκαρα.:D +-7

Να ευχαριστήσω τον Νίκο (nikosm1) για την πολλοστή δωρεά-χορηγία καταπληκτικών φυτών.+-3
Να ευχαριστήσω τον Στρατηγό για τα σούπερ φυτά και τις γαρίδες (χρωστάω κέρασμα, δεν σε πρόλαβα Σταύρο).
Ευχαριστώ και όλα τα παιδιά που έφεραν κλαδέματα που μοιραστήκαμε όλοι (μέχρι και ο σερβιτόρος πήρε).
Να είμαστε όλοι καλά και να δούμε ποιός θα έρθει στην επόμενη συνάντηση που πέφτει αρχές Ιουλίου...:smt028:cool:

KATIR 06-06-10 20:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 453959)
Η συνάντηση ήταν απίθανη με πάνω από 25-30 άτομα και πολύ κέφι, περάσαμε υπέροχα.
Γνωρίσαμε καινούρια άτομα -καλώς ήρθες Όλγα στην παρέα:smt061- (τους άντρες δεν τους πρόσεξα, συγνώμη)
και ξαναείδαμε γνωστά "φυτο-λαμόγια" (με πρώτο εμένα:smt083) που μας άρπαζαν τα κλαδέματα μέσα από τα χέρια.

Είδα τον Πάνο να φεύγει με 4 σακούλες (του σούπερ μάρκετ, όχι ενυδρειακές) γεμάτες φυτά :smt101 κι ένα τεράστιο φίλτρο.:smt109
Όποιος μου άρπαξε τις 2 σακούλες φυτά όταν γύρισα να πιω μια γουλιά καφέ, να ξέρει ότι τον καταράστηκα να κολλήσει
άχλια, σαπρολένια, ικ, φούνγκους, φινροτ, φυματίωση, κυανοβακτήριο, τριχοειδή, PHcrash και σκατοσαλίγκαρα.:D +-7

Να ευχαριστήσω τον Νίκο (nikosm1) για την πολλοστή δωρεά-χορηγία καταπληκτικών φυτών.+-3
Να ευχαριστήσω τον Στρατηγό για τα σούπερ φυτά και τις γαρίδες (χρωστάω κέρασμα, δεν σε πρόλαβα Σταύρο).
Ευχαριστώ και όλα τα παιδιά που έφεραν κλαδέματα που μοιραστήκαμε όλοι (μέχρι και ο σερβιτόρος πήρε).
Να είμαστε όλοι καλά και να δούμε ποιός θα έρθει στην επόμενη συνάντηση που πέφτει αρχές Ιουλίου...:smt028:cool:

οχι ρε γαμ..... εχασα τετοια συναντηση γυναικες κλαδεματα άχλια, σαπρολένια, ικ, φούνγκους, φινροτ, φυματίωση, κυανοβακτήριο
αχ αυτα τα βαφτισια γιατι δεν τα κανουν AFTER

drbig 06-06-10 21:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από KATIR (Μήνυμα 453973)
οχι ρε γαμ..... εχασα τετοια συναντηση γυναικες κλαδεματα άχλια, σαπρολένια, ικ, φούνγκους, φινροτ, φυματίωση, κυανοβακτήριο
αχ αυτα τα βαφτισια γιατι δεν τα κανουν AFTER

Ε καλα μη φανταστείς οτι είχαμε και τις χορέυτριες απο το moulin rouge (που πληροφοριακά έχω πάει :grin:). 3 κορίτσια ήταν! :D:D:D

panos1972 06-06-10 22:13

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 453959)
Είδα τον Πάνο να φεύγει με 4 σακούλες (του σούπερ μάρκετ, όχι ενυδρειακές) γεμάτες φυτά :smt101 κι ένα τεράστιο φίλτρο.:smt109

Ούτε δημοσιογράφος tabloid να ήσουνα δε θα τα διαστρεύλωνες τόσο!
Έφυγα με
μία σακούλα η οποία περιείχε: 1 σακουλάκι με 5 γαριδούλες bee και 1 σακουλάκι με μικροσόρουμ νάροου. Επίσης ναι και με ένα φίλτρο ΓΙΓΑΣ!!! Και ξέρεις κάτι;;; ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΑ ΟΛΑ!!! Δεν είμαι σαν κάτι παλιομπαταχτσήδες....
Μία! μόνο μία φορά πήρα κούτρα κλαδέματα από τη συνάντηση, όσο καιρό έρχομαι.


Όποιος μου άρπαξε τις 2 σακούλες φυτά όταν γύρισα να πιω μια γουλιά καφέ, να ξέρει ότι τον καταράστηκα να κολλήσει
άχλια, σαπρολένια, ικ, φούνγκους, φινροτ, φυματίωση, κυανοβακτήριο, τριχοειδή, PHcrash και σκατοσαλίγκαρα.:D +-7

Δε μπορεί να στα πήρε ένας! Μάλλον το μοίρασαν σε καμιά 500αριά ενυδρεία γιατί με αυτά τόσα γέμιζες.... Μπορεί να ήσουν της θεωρητικής κατεύθυνσης αλλά Θα λές και τα μηδενικά πίσω από νούμερο που αναφέρεις! Παίζει ρόλο! 20 σακούλες φυτά λοιπόν!

(Το μικροσορουμ δεν το έβαλα ακόμα! Εάν έμεινες από φυτά να στο φερω αύριο μετά τη δουλειά! Και επειδή το πλήρωσα, το ανταλλάσω με ένα σπιτικό καφέ!)


Να ευχαριστήσω τον Νίκο (nikosm1) για την πολλοστή δωρεά-χορηγία καταπληκτικών φυτών.+-3

Αδριάντα χρειάζεται ο Νίκος όχι απλό ευχαριστώ!


Να ευχαριστήσω τον Στρατηγό για τα σούπερ φυτά και τις γαρίδες (χρωστάω κέρασμα, δεν σε πρόλαβα Σταύρο).

Και εγώ σε ευχαριστώ Σταύρο!!!!


Ευχαριστώ και όλα τα παιδιά που έφεραν κλαδέματα που μοιραστήκαμε όλοι (μέχρι και ο σερβιτόρος πήρε).
Να είμαστε όλοι καλά και να δούμε ποιός θα έρθει στην επόμενη συνάντηση που πέφτει αρχές Ιουλίου...:smt028:cool:

Ιούλιο το βλέπω να αναβάλλεται πάλι....

mikenuke 07-06-10 13:00

οντως ηταν πολυ ωραια με ολους τους αγαπημενους φιλους!νεους και παλιους! περασα πολυ ωραια!

Πάνος 07-06-10 13:02

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 453959)
Ευχαριστώ και όλα τα παιδιά που έφεραν κλαδέματα που μοιραστήκαμε όλοι (μέχρι και ο σερβιτόρος πήρε).

:smt044:smt044:smt044

panos1972 07-06-10 13:20

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 454207)
:smt044:smt044:smt044

Πάνο αλήθεια! Αποδείχθηκε "μη οργανωμένος" χομπίστας!!!

bokostas 07-06-10 13:44

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 454207)
:smt044:smt044:smt044

Σοβαρά μιλάω, πήρε 2 σακούλες φυτά.

Και μη γελάς, γιατί η μισή παρέα δεν μου μιλούσε εξαιτίας του microsorium pteropus σου (μα καλά, όλοι το ήθελαν???):D:D:D

Giorgos 07-06-10 13:58

Θελουμε και φωτογραφικο ρεπορταζ (μα καλα, ελληνικη λεξη για το ρεπορταζ δεν υπαρχει; )!
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 454227)
Σοβαρά μιλάω, πήρε 2 σακούλες φυτά.

Κι εδω θελουμε φωτογραφιες (για πειστηρια)! :D

lion 07-06-10 14:10

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 454227)
Σοβαρά μιλάω, πήρε 2 σακούλες φυτά.

Ναι, κάποια στιγμή βλέπουμε ένα σερβιτόρο να περνάει βιαστικά με 2 σακκουλίτσες φυτά :smt120
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos (Μήνυμα 454233)
Θελουμε και φωτογραφικο ρεπορταζ (μα καλα, ελληνικη λεξη για το ρεπορταζ δεν υπαρχει; )!

"δημοσιογραφική έρευνα"

panos1972 07-06-10 14:15

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos (Μήνυμα 454233)
Θελουμε και φωτογραφικο ρεπορταζ (μα καλα, ελληνικη λεξη για το ρεπορταζ δεν υπαρχει; )!

Κι εδω θελουμε φωτογραφιες (για πειστηρια)! :D

Εγκάθετος του bokosta ήτανε για να εμφανίσει άλλωθι!!!!
Στημένη η δουλειά για να κλείσει στόματα!!!!

"Πλύσιμο μαύρων φυτών"....

Πως και δεν έμπλεξε και καμία off shore μέσα!

Πάνος 07-06-10 14:19

δε παιζεστε!!! αφου κανατε και τον σερβιτορο μποστανα...:rolleyes:

Χαραμάδας 07-06-10 15:01

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis (Μήνυμα 454247)
δε παιζεστε!!! αφου κανατε και τον σερβιτορο μποστανα...:rolleyes:

Mε το που μου φέρνει τον καφέ,ο σερβιτόρος με ρωτάει τι είναι αυτά τα φυτά γιατί έχει και αυτός ενυδρείο και άν κάνει να βάλει μέσα.Ηταν πίστια και κερατόφυλλο 2 σακουλάκια και του τα δώσαμε του ανθρώπου να πρασινήσει λίγο το ενυδρείο του.Και όταν λέω του τα δώσαμε ενοώ εμένα την Ελενα και τον Νίκο που τα χαρίσαμε με πολλή χαρα υπό το διακριτικό βλέμα του Βοκοsta :D:D:D.

olga 08-06-10 10:28

Παιδια καλως σας βρηκα και απο κοντα !Πραγματικα εντυπωσιαστηκα απο τον αριθμο των παρευρισκομενων,αν και οι μισοι ηταν στην αντιπερα οχθη (στην αλλη ακρη του μαγαζιου..).Πολυς κοσμος και πολλαααα τραπεζια,ουτε σε συνεδριο να ημασταν δηλαδη..Βεβαια θα χρειαστω πολλες συναντησεις ακομα για να μαθω προσωπα και ονοματα :smt101 αλλα ειμαι προθυμη να ακολουθησω και στις επομενες ! Bokostas,πανω που ανοιξαμε κουβεντουλα με την γλυκυτατη Ελενα,επρεπε να φυγουμε..ευελπιστω να σας δω και στην επομενη συναντηση και να εχουμε και περισοτερο χρονο.Παντως ηταν πολυ ωραια,nos vemos amigos :smt041

giannisaek 08-06-10 15:11

Να έρθεις θα σε περιμένουμε, να φέρεις και κανά δυο φίλες σου. :grin:

panos1972 08-06-10 15:37

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisaek (Μήνυμα 454553)
Να έρθεις θα σε περιμένουμε, να φέρεις και κανά δυο φίλες σου. :grin:

Ρε σεις! Σε συγκεντρώσεις του ΠΣΦΕ πάμε, όχι στου datingclub....
Behave!!!! που έλεγε και ο Austin Powers :D:D:D:D

paraskevi_gr 08-06-10 16:01

Η συναντηση ήταν όντως τέλεια. Ολγα καλως ηρθες στην παρέα. :cool: Ελπίζω να

γνωριστούμε την επόμενη φορά καθώς με την μεγάλη παρέα που ήμασταν

λίγο δύσκολο. :smt041
Καλά ρε παιδιά κανείς δεν τράβηξε φωτο? Λοιπόν πως έχουμε απουσιολόγο πρότείνω να διορίσουμε και έναν φωτογράφο - ρεπορτερ γιατι αλλιώς θα δουμε

φωτο του χρόνου στην πίτα. :D


Υ.Γ. Βλεπω τον σερβιτόρο στην επόμενη συνάντηση να κάθεται στο τραπέζι μας. οντας συγχομπίστας.

bokostas 08-06-10 16:30

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από paraskevi_gr (Μήνυμα 454565)
Καλά ρε παιδιά κανείς δεν τράβηξε φωτο?

Εύη τράβηξα μερικές, αλλά κάηκαν, γιατί ήταν μέσα... ξέρεις ποιός.:D


Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από giannisaek (Μήνυμα 454553)
Να έρθεις θα σε περιμένουμε, να φέρεις και κανά δυο φίλες σου. :grin:

Γιάννη έχει πμ... η γυναίκα σου.:D

olga 08-06-10 17:39

:smt082

Παρασκευη στην αλλη συναντηση σιγουρα θα γνωριστουμε καλυτερα...Και μια διαπιστωση που εχω κανει απο καιρο στο φορουμ και το ιδιο ισχυει μαλλον και στις συναντησεις απ'οτι ειδα.....τρελλη μειοψηφια οι γυναικες,μαλλον οι αντρες αποδεικνυονται δεινοι χομπιστες:confused:

chris129 08-06-10 19:12

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από olga (Μήνυμα 454583)
:smt082

Παρασκευη στην αλλη συναντηση σιγουρα θα γνωριστουμε καλυτερα...Και μια διαπιστωση που εχω κανει απο καιρο στο φορουμ και το ιδιο ισχυει μαλλον και στις συναντησεις απ'οτι ειδα.....τρελλη μειοψηφια οι γυναικες,μαλλον οι αντρες αποδεικνυονται δεινοι χομπιστες:confused:

και καλες φιλεναδες:D:D:D:D:D


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:16.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,05116 seconds with 11 queries